طرز تهیه سوپ مرغ و ماست ترکیه ای

مواد لازم

سیب زمینی: ۲ عدد، پیاز: ۱ عدد، کره: ۱۰۰ گرم.، ذرت: ۱ پیمانه، نخودفرنگی: ۴ قاشق غذاخوری، آب مرغ: ۴ پیمانه، آب معمولی: ۲ پیمانه، آرد: ۲ قاشق غذاخوری، سینه مرغ: ۲ پیمانه ریز شده. ماست پر چرب: ۵ قاشق غذاخوری، تحم مرع: یک عدد، خامه و فلفل: به میزان دلخواه

طرز تهیه سوپ مرغ و ماست ترکیه ای

برای تهیه سوپ مرغ و ماست ترکیه ای ابتدا کره و پیاز نگینی خرد شده را با هم تفت دهید و فقط در حدی که نرم و سبک شود مرغ را اضافه کنید و تفت دهید، رنگش که سفید شد نمک و فلفل سیاه بزنید و بعد سیب زمینی خرد شده را اضافه کنید و بعد ذرت و نخود فرنگی را و کمی که تفت دادید آب مرغ را اضافه کنید.و در ظرفتان را گذاشته تا ریز ریز بپزد شعله تان را کم کنید.

سیب زمینی تان باید کامل بپزد وقتی سیب زمینی کامل پخت سوپتان از نظر پختن آماده است.

حالا سس سوپتان را درست کنید.

ماست+تخم مرغ+ارد+کمی ابلیمو به دلخواه+نمک و فلفل سیاه را در ظرف جدا با هم مخلوط کنید تا به مواد یک نواخت و یک دست برسید.

حرارت یکسانی پیدا کند یعنی نه ماست سرد باشد نه سوپ داغ بعد آنرا بریزید داخل سوپتان این طوری سوپتان نمی برد حدود ۱۰ دقیقه تا ۱۵ دقیقه بجوشد سوپتان آماده است.

من خودم برای قوام بیشترش سس بشامل هم میریزم بعدجا افتاد سوپتان را بریزید داخل ظرف سروتون و با خامه و فلفل پول بی بر که یه فلفل ترکیه ای است عطر فوق العاده ای دارد تزئین کنید این فلفل در کوچه مروی یا چهار راه سیروس موجود است.