طرز تهیه :
مواد لازم:

اسفناج ۲۰۰گرم

روغن زیتون:۱ قاشق غذا خوری

نمک و فلفل:به میزان لازم

کره:۱۵گرم
سرکه:به میزان لازم

گردو خرد شده: ۲۰۰گرم

خلال پرتقال:نصف پیمانه

سس مایونز:۱ قاشق عذا خوری
آبلیمو: ۱قاشق چایی خوری

انار:۱ عدد

سالاد اسفناج و انار

این غذا حاوی مقدار زیادی اهن می باشد به همین خاطر غذای بسیار مناسبی برای افرادی که از کم خونی رنج می برند هست.

مقداری سبزیجات و گوشت را به بخشی که در مرغ را ذخیره کرده اید، اضافه کنید تا بتوانید از ان ها برای درست کردن سوپ و یا پاستا و یا برنج به منظور پختن شامی لذیذ و سریع استفاده کنید، یک سالاد و مقداری نان و یک لیوان ابمیوه خوب به همراه پنیر و میوه برای دسر درست کنید، خواهید دید که داشتن قفسه هایی انباشته از مواد مورد نیاز چقدر خوب هست. پس اگر به اسفناج تازه دسترسی نداشتید می توانید از اسفناجی که قبلا خریده اید و ساطوری خوردش کرده اید و در کیسه های زیپ دار مخصوص فریزر قرار داده اید استفاده کنید، البته این نکته را در نظر بگیرید که نهایتا سه ماه بعد از فریزری کردن اسفناج از انها استفاده کنید.

این غذای خوشمزه و سریع با غذای استیک تن ماهی با لعاب زنجبیل و فلفل تند بسیار ترکیب خوبی می شود، حتی انهایی که میلی به خوردن اسفناج نداشتند ممکن است عاشق اسفناج شوند.

اسفناج با این برگ های سبز و مچاله مملو از آهن هستند.
مرحله اول تهیه سالاد اسفناج و انار:

تا جایی که در توانتان است اسفناج تازه تهیه کنید سعی کنید اسفناج ها سالم و بدون زردی و پلاسیدگی باشند. حالا ساقه ضخیم ان ها را پاک کنید و دور بریزید. برگ های تازه ی کوچک تر، بیضی، نرم و کره ای هستند، برگ های اسفناج را کاملا بشویید تا هرگونه شن از روی ان ها پاک شود،بعد از شسته شدن ان ها را داخل ابکش مناسبی قرار داده تا به خوبی خشک شوند.

مرحله دوم تهیه سالاد اسفناج و انار:

حالا کره نرم شده درون تابه ای میریزیم و ان را روی حرارت کم قرار می دهیم، وقتی کره کمی اب شد به ان روغن زیتون را اضافه می کنیم، بعد از اب شدن کامل کره، کره و روغن زیتون را خوب ترکیب کنید و بعد اسفناج های شسته را به ان اضافه کنید و خوب هم بزنید تا اسفناج ها به کره و روغن زیتون اغشته شوند، این توصیه را به خاطر داشته باشید که اسفناج ها به قدری زود اب می روند ممکن است فکر کنید این غذا برای یک نفر هم کافی نیست، اما نگران نباشید شما به اندازه کافی اسفناج برای پذیرایی دارید.

حالا به اسفناج ها نمک و فلفل اضافه کنید و خوب هم بزنید تا مزه دار شوند.

حالا در ظرف را ببندید و شعله زیر ان را روی حرارت متوسط تنظیم کنید، اجازه دهید تا دو الی سه دقیقه بپزند. تا زمانی که همه برگ اسفناج ها جمع شوند اجازه پختن بدهید.

مرحله سوم تهیه سالاد اسفناج و انار:

حالا پرتقالی را پوست بکنید و بعد به قطعات مربعی شکل کوچک تقسیم کنید و ان را داخل کاسه ی نسبتا بزرگی بریزید.

حالا انار را دانه کنید و به پرتقال ها اضافه کنید و هم بزنید.

حالا گردو ها را بشکنید و مغز ان را نسبتا درشت، به طوری که زیر دندان بیاید خورد کنید و به ترکیبات بالا اضافه کنید.

مرحله چهارم تهیه سالاد اسفناج و انار:

حالا می رویم سراغ سس خوش مزه و پر رنگ و لعاب این سالاد

کمی سس مایونز را با سرکه و روغن زیتون مخلوط می کنیم و خوب هم می زنیم و بعد نمک و فلفل ان را مطابق با سلیقه و ذائقه خود و خانواده مان به سس سالاد اضافه کرده و خوب هم میزنیم، حالا ابلیمو تازه را اضافه می کنیم و دوباره با همزن مفتولی مخلوط می کنیم.

مرحله پنجم تهیه سالاد اسفناج و انار:

حالا اسفناج های تفت داده شده و خنک شده را به محتویات داخل کاسه اضافه می کنیم و خوب مخلوط می کنیم، سس را در وسط سالاد گذاشته و سرو می کنیم.