رنگینک رولتی

1 کیلوگرم خرمای سیاه، 100 گرم کره، 1 پیمانه آرد گندم، 1 قاشق سوپ خوری دارچین، 1/2 پیمانه روغن جامد، 200 گرم گردوی خرد شده، پودر پسته یا نارگیل مقداری برای تزئین.

طرز تهیه

1)رنگینک رولتی ابتدا هسته خرما رو در میاریم و خرما رو چرخ می كنیم با هر وسیله ای می توانید خرما رو له كنید و با کره تفت بدهید خیلی کم بعد خرما رو روی نایلونی كه یكم با روغن مایع چرب كردیم قرار می دیم و با وردنه چرب شده به شكل مربع یا مستطیل بازش می كنیم و داخل یخچال می زاریم تا خرما خودش رو بگیره، حالا آرد رو توی یه ظرف می ریزیم و تفت می دیم تا رنگش برگرده و كمی قهوه ای بشه مثل حلوا بعد روغن رو بهش اضافه می كنیم و می ذاریم با روغن كمی بو بخوره و بوی خامی آرد از بین بره، بعد از روی حرارت بر می داریم و به دلخواه دارچین رو اضافه می كنیم كمی كه سرد شد اون رو روی خرما می ریزیم و پهن می كنیم.

2) بعد گردوی خرد شده رو روی حرارت كمی تفت می دیم(مواظب باشید نسوزه) و اون رو روی آرد می پاشیم.
حالا به كمك نایلون خرما رو لوله می كنیم در هر مرحله با دست خرما رو خوب فشار بدید تا مواد به هم بچسبه، بعد نایلون رو دور خرما می پیچیم و بافشار دست حالتش می دیم.
3) بعد اون رو 2-3 ساعت توی یخچال می ذاریم تا سفت شه از یخچال در میاریم و به قطر 2 سانت برش می زنیم می تونیم در پودر نارگیل یا پسته بغلتونیم.