رنگینک رولتی

۱ کیلوگرم خرمای سیاه، ۱۰۰ گرم کره، ۱ پیمانه آرد گندم، ۱ قاشق سوپ خوری دارچین، ۱/۲ پیمانه روغن جامد، ۲۰۰ گرم گردوی خرد شده، پودر پسته یا نارگیل مقداری برای تزئین.

طرز تهیه

۱)رنگینک رولتی ابتدا هسته خرما رو در میاریم و خرما رو چرخ می کنیم با هر وسیله ای می توانید خرما رو له کنید و با کره تفت بدهید خیلی کم بعد خرما رو روی نایلونی که یکم با روغن مایع چرب کردیم قرار می دیم و با وردنه چرب شده به شکل مربع یا مستطیل بازش می کنیم و داخل یخچال می زاریم تا خرما خودش رو بگیره، حالا آرد رو توی یه ظرف می ریزیم و تفت می دیم تا رنگش برگرده و کمی قهوه ای بشه مثل حلوا بعد روغن رو بهش اضافه می کنیم و می ذاریم با روغن کمی بو بخوره و بوی خامی آرد از بین بره، بعد از روی حرارت بر می داریم و به دلخواه دارچین رو اضافه می کنیم کمی که سرد شد اون رو روی خرما می ریزیم و پهن می کنیم.

۲) بعد گردوی خرد شده رو روی حرارت کمی تفت می دیم(مواظب باشید نسوزه) و اون رو روی آرد می پاشیم.
حالا به کمک نایلون خرما رو لوله می کنیم در هر مرحله با دست خرما رو خوب فشار بدید تا مواد به هم بچسبه، بعد نایلون رو دور خرما می پیچیم و بافشار دست حالتش می دیم.
۳) بعد اون رو ۲-۳ ساعت توی یخچال می ذاریم تا سفت شه از یخچال در میاریم و به قطر ۲ سانت برش می زنیم می تونیم در پودر نارگیل یا پسته بغلتونیم.