سوپ تره فرنگی:

مواد لازم برای سوپ تره فرنگی

تره فرنگی خرد شده : 3 پیمانه

کره 2: قاشق غذاخوری

استاک یا آب مرغ: 4 پیمانه

سیب زمینیک: 900 گرم

نمک دریا : 1 قاشق چایخوری   

مرزنجوش خشک کمی

آویشن خشک: 1/2 قاشق چایخوری

برگ بو 1: عدد

جعفری تازه : 1/4 پیمانه

سس فلفل قرمز به میزان لازم

فلفل سیاه به میزان لازم

این سوپ رو میتونین به تنهایی و یا به عنوان پیش غذای شام در کنار غذاهایی مثل استیک، مرغ کبابی و یا غذاهای سبزیجاتی مثل اسفناج و کلم و … سرو کنین. سوپ تره فرنگی و سیب زمینی نیازی به اضافه کردن نشاسته و یا جو پرک و بلغور نداره و تمام بافت خامه ای و غلیظش رو از سیب زمینی میگیره. اگه دوست دارین سوپ شما غلظت بیشتری داشته باشه میتونین اون رو با مخلوط کن پوره کنین. حالا دیگه آستین هاتون رو بالا بزنید که بریم سر وقت تهیه یه سوپ تره فرنگی خوشمزه و بی نهایت لذیذ.

طرز تهیه سوپ تره فرنگی:

مرحله اول: تمیز کردن و خرد کردن تره فرنگی:

تره فرنگی ها را تمیز کنید، در راستای طول آن ها را برش بزنید، سپس زیر شیر آب بگیرید تا تمام گل و خاک هایی که ممکن است بین آن ها باشد، تمیز شود،حالا قسمت های سبز پررنگ و سفت آن را جدا کنید و دور بریزید، قسمت های سفید و سبز روشن را برش دهید. هر برش باید ابعادی حدودا 6 یا 7 میلی متری داشته باشد.

 برش های تره فرنگی را در یک کاسه بریزید و کاسه را با آب سرد پر کنید، با دست تره فرنگی ها را در آب تکان دهید تا خاک آن ها به طور کامل گرفته شود، سپس آن ها را در سبد آبکش بریزید تا آبشان گرفته شود.

مرحله دوم: تفت دادن تره با کره:

یک قابلمه به ابعاد متوسط بردارید، قابلمه را روی حرارت متوسط گاز قرار دهید و کره را در آن بریزید تا ذوب شود، حالا تره فرنگی ها را به کره اضافه کنید،خوب بهم بزنید تا تره فرنگی ها به کره آغشته شوند،درب قابلمه را بگذارید و حرارت را کم کنید، ده دقیقه صبر کنید تا تره فرنگی ها سبک شوند، مراقب باشید تره ها در قابلمه نسوزند.

مرحله سوم: پخت سوپ تره فرنگی:

سیب زمینی ها را پوست بگیرید و به شکل مکعب های ریز خرد کنید، استاک مرغ را اضافه کنید،سپس سیب زمینی خرد شده، برگ بو، مرزنجوش، آویشن و نمک را در قابلمه بریزید، حرارت را زیاد کنید تا سوپ تره فرنگی شما به جوش بیاید.

وقتی سوپ به جوش آمد، حرارت را کم کنید تا حدی که سوپ آرام آرام قل بزند، سپس بیست دقیقه زمان دهید تا سوپ و سیب زمینی ها به خوبی پخته شوند.

مرحله چهارم: پوره کردن سوپ تره فرنگی:

برگ بو را از داخل سوپ بیرون آورید، به کمک مخلوط کن یا گوشت کوب برقی نصف سوپ را پوره و له کنید، اگر دوست دارید سوپ نرم تری داشته باشید، تمام آن را پوره کنید، مراقب باشید مخلوط کن را بیش از حد پر نکنید تا از آن سرریز نکند، و حتما درب مخلوط کن را بگذارید.

مرحله پنجم: اضافه کردن چاشنی ها:

حالا جعفری تازه خرد شده را به سوپ اضافه کنید تا چند دقیقه با آن بپزد،سس فلفل قرمز و فلفل سیاه تازه را در سوپ بریزید، سیب زمینی ممکن است باعث شود نمک غذا کم شده باشد.سوپ را بچشید و در صورت تمایل کمی نمک اضافه کنید، سوپ را در ظرف سرو بکشید.