لازانیا رولی مرغ و اسفناج:

 مواد لازم برای لازانیا رولی مرغ و اسفناج:

لازانیا 9 ورقه، اسفناج 300 گرم

کره آب شده 6 قاشق غذاخوری، پیاز سفید 1 عدد کوچک

سیر رنده شده 3 حبه، آرد ساده 1/3 فنجان

آب مرغ 1 فنجان ، شیر 1 فنجان، پنیر موزارلا( پنیر پیتزا) 4 فنجان

پنیر پارمزان رنده شده 1 و نیم فنجان

نمک و فلفل سیاه به میزان دلخواه، ریحان تازه و خرد شده 2 قاشق غذاخوری

مرغ پخته و خرد شده 2 فنجان، پنیر ریکوتا 2 فنجان

طرز تهیه لازانیا رولی مرغ و اسفناج:

ورقه های لازانیا را در ظرفی گود بصورت ضربدری روی هم قرار دهید، سپس روی آنها آب جوش بریزید، تا حدی که روی آن را بپوشاند،لازانیا را حدود 20 دقیقه در آب جوش قرار دهید تا کمی نرم شود سپس لازانیا را آبکشی کنید و کنار بگذارید.

در این فاصله، اسفناج ها را در ماهیتابه بزرگی بریزید و روی حرارت متوسط قرار دهید. در ماهیتابه را بگذارید و اسفناج ها را حدود 2 دقیقه بپزید. سپس در آن را بردارید، کمی تفت دهید و مجددا در ماهیتابه را بگذارید، حدود 2-3 دقیقه دیگر اسفناج ها بپزید، تا آب آن ها کشیده شود. ماهیتابه را از روی حرارت بردارید.

 اسفناج ها را داخل آبکش بریزید تا آب اضافی اش خارج و خنک شود،ماهیتابه را مجددا روی حرارت قرار دهید و کره آب شده را داخل آن بریزید. پیاز و سیر خرد شده را به کره اضافه کنیدحدود 5 دقیقه تفت دهید، سپس آرد را داخل ماهیتابه بریزید و خوب هم بزنید تا ترکیبی غلیظ حاصل شود، کم کم آب مرغ و شیر را اضافه کنید.

و مدام هم بزنید.سس را حرارت دهید تا به جوش بیاید و مدام هم بزنید تا ته نگیرد. وقتی سس غلیظ و یکدست شد حرارت را کم کنید،2 فنجان پنیر موزارلا و نصف فنجان پنیر پارمزان را اضافه کنید و هم بزنید،سس سفید را با نمک و فلفل مزه دار کنید و برگ ریحان خرد شده را به آن اضافه کنید.

حرارت را تا حد امکان کم کنید تا سس گرم بماند،فر را روی 200 درجه سانتیگراد قرار دهید،آب اضافی اسفناج هارابگیرید. می توانید با دست اسفناج ها را کمی فشار دهید تا مطمئن شوید آب آنها کاملا خارج شده است.

اسفناج ها را داخل کاسه بزرگی بریزید،مرغ خردشده، پنیرریکوتا،1فنجان موزارلا،و نصف فنجان باقیمانده پنیرپارمزان را به اسفناج اضافه کنید و خوب ترکیب کنید.ترکیب مرغ و پنیر را بطور یک اندازه روی ورقه های لازانیا بریزید

بعدلازانیا را رول کنید. به همین ترتیب تمام ورقه های لازانیا را رول کنید. یک سینی فر مستطیلی آماده کنیدنصف سس سفیدرا کف آن بریزید، لازانیاهای رول شده را داخل ظرف بچینید.بدلخواه می توانید آن ها را افقی یا عمودی بچینید،

لازانیاهارا داخل ظرف قرار دادیدباقیمانده سس سفیدرا روی آن بریزید،روی لازانیا را با 1 فنجان باقیمانده پنیر موزارلا بپوشانید.

لازانیا را حدود 30 دقیقه داخل فری که از قبل گرم شده قراردهید، تا پنیر روی آن برشته و طلایی شود. سپس ظرف را خارج کنید، روی لازانیا را با برگ ریحان تازه تزیین و بصورت گرم نوش جان کنید.