مواد لازم برای تهیه کباب بلغاری

۳۰۰ گرم گوشت راسته گوساله

۲ عدد پیاز

۵ الی ۶ عدد فلفل سبز

۳ قاشق غذاخوری روغن زیتون

طرز تهیه و دستور پخت:

کباب گزینه مناسبی برای زمانی است که به پیکنیک و بیرون از شهر می روید و در گردش و تفریح سپری می کنید و زمان کافی برای آشپزی ندارید. کباب ها انواع مختلفی دارند و همه انواع کباب ها از کباب تابه ای گرفته تا کباب کوبیده و کباب برگ و جوجه کباب و کباب بلغاری و… همه  و همه بسیار خوشمزه و لذیذ هستند و شاید کمتر کسی در کل دنیا پیدا شود که کباب را دوست نداشته باشد.

کبابها علاوه بر خوشمزگی امتیاز دیگری نیز دارند و ان اینکه، در زمانی خیلی کم به راحتی روی منقل یا در فر قابل تهیه هستند و فقط برای مزه دار کردن انها باید زمان کمی گذاشت و خود کباب کردن اصلا زمان بر نیست و بسیار سریع است.

در میان این همه تنوع کبابها، یکی از کبابهای خوشمزه کباب بلغاری است که در واقه از رول کردن گوشت گوساله و به سخ کشیدن ان به دست می اید و از نظر ظاهری کمی شبیه کباب قفقازی و حتی جوجه حلزونی است. این کباب خوشمزه بسیار راحت و اسان در زمانی کم قابل تهیه اشت و گزینه خوبی برای وعده غذایی ناهار و خوردن آن با برنج و گوجه فرنگی کبابی و یا حتی همراه با نان است.

در این مطلب طرز تهیه کباب بلغاری را که شامل گوشت گوساله و ادویه و فلفل دلمه و پیاز و زعفران دمکرده و پودر سیر است را برایتان می نویسم و امیدوارم ان را در منزل تهیه کرده و از خوردن ان برای وعده غذایی ناهار و یا شام  لذت ببرید.

مرحله اول تهیه کباب بلغاری:

ابتدا و برای شروع تهیه این کباب لذیذ، گوشت گوساله را شسته و با چاقو ان را به شکل نواری و باریک با طول تقریبی 10 سانتی متری برش می دهیم.

کباب بلغاری

مرحله دوم تهیه کباب بلغاری:

سپس در ادامه در این مرحله ، باید گوشت را مزه دار کنیم . برای این منظور گوشت برش خورده را داخل یک کاسه بزرگ می ریزیم و 1 عدد پیاز را پوست کنده و ان را خلالی خرد می کنیم و داخل کاسه می ریزیم و نمک و فلفل و زردچوبه و پودر سیر را نیز به مقدار کافی به گوشت می زنیم و سپس 1 عدد فلفل دلمه را نیز خرد کرده و داخل کاسه می ریزیم و سپس زعفران دمکرده را نیز به کاسه اضافه می کنیم و همه مواد را خوب با گوشت ماساژ می دهیم تا گوشت کاملا مزه دار شود و خوشمزه شود.

سپس روی کاسه گوشت را سلفون می کشیم و گوشت را برای مدت 2 ساعت در یخچال می گذاریم تا گوشت مزه دار شود.

مرحله سوم تهیه کباب بلغاری:

سپس در ادامه در این مرحله، بعد از 2 ساعت استراحت، گوشت را از یخچال بیرون آورده و یک تکه گوشت برش خورده را بر می داریم و اگر ضخیم بود آن را با بیفتک کوب باریک می کنیم و سپس ان را با دست رول می کنیم و به آن را داخل سیخ کباب فرو می بریم و بعد از آن یک تکه فلفل دلمه ای برش خورده و پیاز برش خورده  قرار می دهیم.

سپس دوباره یک تکه گوشت را رول کرده و در سیخ کباب فرو می بریم و بعد ان فلفل دلمه برش خورده قرار می دهیم و این کار را تکرار می کنیم تا تمام گوشتها را به سیخ بکشیم و اماده کنیم (از ابتدا و انتهای سیخ کمی فاصله می گذاریم و گوشت را از فاصله 8 سانتی متری از ابتدا و انتها به سیخ می کشیم).

کباب بلغاری

مرحله چهارم تهیه کباب بلغاری:

سپس در ادامه در این مرحله، منقل را اماده می کنیم و سیخ خای کباب را روی منقل قرار می دهیم و مدام پشت و رو می کنیم تا کبابها نسوزد و بپزند (در صورت تمایل می توان کبابها را بجای منقل، داخل فر و یا در ماهی تابه با سیخ چوبی نیز پخت).

مرحله پنجم تهیه کباب بلغاری:

سپس در ادامه در این مرحله، وقتی کبابها پخت  و آماده شد، انها را از روی منقل بر می داریم و در یک ظرف می ریزیم و همراه با برنج و سبزی خوردن و سالاد شیرازی و زیتون پرورده و لیمو تازه و… و یا برای وعده غذایی شام همراه با نان میل می کنیم.