طرز تهیه مینی تارت سبزیجات

مواد لازم خمیر

آرد: 185 گرم

کره ی سرد: 115 گرم

شکر : 1 قاشق چای خوری

نمک: صف قاشق مرباخوری

آب سرد: قاشق غذاخوری

مواد لازم داخل تارت:

خامه: 500 میلی لیتر

تخم مرغ کامل: 3 عدد

زرده ی تخم مرغ: 3 عدد

پنیر چدار: 150 گرم

سس خردل: یک و نیم قاشق غذاخوری

پیازچه ی خرد شده: 1 فنجان

نعناع تازه ی خرد شده: صف فنجان

ریحان تازه ی خرد شده: نصف فنجان

مغز میوه ی کاج: 50 گرم (یا 50 گرم مغز گردوی خرد شده)

فلفل سیاه: 1 قاشق مرباخوری

نمک: به مقدار لازمطرز تهیه:

ابتدا، آرد، نمک و شکر را در ظرفی با هم مخلوط می کنیم.

سپس کره ی سرد را به آن اضافه کرده و همه ی مواد را به خوبی با هم مخلوط کرده و ورز می دهیم تا خمیر خُرد شونده ای حاصل شود سپس آب سرد را اضافه می کنیم و دوباره ورز می دهیم تا خمیر منسجمی حاصل شود، خمیر را به مدت 30 دقیقه، درون یخچال قرار می دهیم.

برای تهیه ی مایه ی داخل تارت، خامه، تخم_مرغ های کامل و زرده های تخم مرغ، نمک و فلفل_سیاه را در ظرفی به خوبی با هم مخلوط می کنیم. در ظرف دیگری، پیازچه، نعناع و ریحان تازه ی خرد شده را با هم مخلوط می کنیم و مغز میوه ی کاج یا مغز گردو ی خرد شده ی تفت داده شده را نیز به مخلوط سبزیجات اضافه کرده و هم می زنیم.

خمیر تارت را کف قالب های مینی تارت که چرب کرده ایم،قرار می دهیم.

و کف خمیر را با چنگال، سوراخ هایی ایجاد می کنیم. روی خمیرهای درون هر قالب را برشی از کاغذ روغنی قرار می دهیم طوری که سطح خمیر را بپوشاند سپس روی کاغذ روغنی ها نخود خام می ریزیم تا باعث شود که روی خمیر، سنگین شود و خمیر تارت، هنگام پخت، پف نکند و سطح آن صاف بماند.

قالب های مینی تارت را به مدت 15 تا 20 دقیقه درون فری که از قبل با دمای 180 درجه ی سانتی گراد روشن کرده ایم، قرار می دهیم سپس کاغذ روغنی و نخودها را از روی خمیرها برمی داریم(با احتیاط) و دوباره اجازه می دهیم خمیرها به مدت 5 دقیقه درون فر بماند سپس از فر خارج کرده و اجازه می دهیم تا مینی تارت ها دورن قالب هایشان، خنک شود و روی آن ها را به سس خردل آغشته کرده و پنیر چدار رنده شده را روی مینی تارت ها می ریزیم.

مخلوط سبزیجات خرد شده را با مخلوط خامه، یکی کرده و هم می زنیم و از این مخلوط روی همه ی تارت ها می ریزیم و دوباره مینی تارت ها را به مدت 30 تا 35 دقیقه، درون فر 170 درجه ی سانتی گراد قرار می دهیم تا مینی تارت ها بپزد و طلایی شود سپس سر می کنیم.