طرز تهیه شیرینی شهد دار ترکی بادام شکل

مواد لازم:

کره: 150 گرم

شکر:2 لیوان

تخم مرغ: 1غدد

پودر فندق: 1/4 لیوان

روغن مایع: 40گرم

وانیل: 5گرم

بکینگ پودر: 10 گرم

ارد سمولینا: 5 قاشق غذاخوری

اب: 3لیوان

ابلیمو: قاشق غذاخوری1

آرد: مقدارکافی

پودر پسته: 1/4 پیمانه

طرز تهیه و دستور پخت:

یکی از ویژگی شیرینی های ترکی این است که اکثر انها با شهد و یا شربت بار درست می شودن و اینکه در تهیه انها از مغزهای خوراکی استفاده می شود و یا در داخل شیرینی قرار داده می شود و یا برای تزیین شیرینی استفاده می شود.اما در هر صورت شیرینی ها و باقلواهای ترکی بسیار خوشمزه هستند و با وجود خوشمزگی اگر طبق دستور انها را درست کنید و اندازه ها را کاملا رعایت کنید متوجه می شوید که بسیار راحت درست می شوند و درست کردن انها کار خیلی ساده ای سات و بسیار خوشمزه می شوند.

این شیرینی ها برای وعده عصرانه همراه با چای خیلی می چسبند .یکی از این شیرینی های خوشمزه شیرینی شهد دارترکی بادام شکل است که در این مطلب طرز تهیه این شیرینی را که شامل کره و تخم مرغ و پودر پسته و وانیل و آرد سمولینا و ابلیمو و شکر و پودر فندق و روغن مایع و اب و بکینگ پودر و آرد است را برایتان می نویسم تا ان را در منزل درست کرده و با این شیرینی خوشمزه از مهمانان خود پذیرایی کنید( ابتدا طرز درست کردن شهد شیرینی را می نویسم و سپس طرز درست کرده خمیر شیرینی را بیان می کنم).

مرحله اول تهیه شیرینی شهد دار ترکی بادام شکل:

ابتدا و برای شروع شهد( شربت بار) این شیرینی را درست می کنیم و برای این منظور 3 لیوان اب و 2 لیوان شکر( 4 قاشق غذاخوری از شکر را برای تهیه خمیر شیرینی نگه می داریم و استفاده نمی کنیم)را داخل یک قابلمه می ریزیم و قابلمه را روی شعله گاز می گذاریم.سپس شکر را مدام هم می زنیم تا در اب حل شود و منتظر می شویم اب شروع به جوشیدن کند و مواد داخل قابلمه کم کم غلیظ شود.سپس در اخر 1 قاشق غذاخوری ابلیمو را به قابلمه اضافه می کنیم و با مواد مخلوط می کنیم و وقتی شربت قوام دار شد زیر گاز را خاموش می کنیم و منتظر می شویم تا شربت سرد شود.

مرحله دوم تهیه:

سپس در ادامه سراغ تهیه خمیر شیرینی می رویم و برای این منظور 150 گرم کره نرم شده در دمای اتاق را همراه با 4 قاشق غذاخوری شکر و 5 گرم وانیل داخل یک ظرف ریخته و با همزن برقی انها را برای 3 دقیقه خوب مخلوط می کنیم تا کرمی شود.

مرحله سوم تهیه :

سپس 1 عدد تخم مرغ را که از قبل در دمای اتاق قرار داده بودیم به مواد مرحله قبل اضافه می کنیم و با انها مخلوط می کنیم.در ادامه 40 گرم روغن مایع و 5 قاشق غذاخوری آرد سمولینا را نیز داخل مواد خمیر شیرینی می ریزیم و مواد را با هم مخلوط می کنیم.

مرحله چهارم تهیه:

سپس بکینگ پودر را اضافه می کنیم و در انتها ارد را کم کم داخل مایه شیرینی می ریزیم و ان را در حدی می ریزیم که خمیر نرمی به دست اید که چسبنده نیست.

مرحله پنجم تهیه:

در ادامه از خمیر چونه هایی اندازه گردو بر می داریم و ان را با دست شکل بادام در می اوریم .سپس کف سینی فر را کاغذ روغنی می گذاریم و شیرینی های شکل بادام را کف سینی فر و با فاصله از هم می گذاریم.در ادامه با چاقو وسط شیرینی ها را خط می اندازیم.سپس سینی را داخل فر از قبل گرم شده با حرارت 190 درجه سانتی گراد برای مدت 10 دقیقه قرار می دهیم تا شیرینی بپزد. وقتی شیرینی پخت سینی را از فر بیرون می اوریم.

مرحله ششم تهیه :

در ادامه کار از شربت و یا شهد تهیه شده در مرحله اول روی شیرینی های گرم می ریزیم . سپس روی وسط شیرینی را پودر پسته و فندق می ریزیم و شیرینی را با ان تزیین می کنیم.اکنون شیرینی ترکی ما اماده است . ان را در ظرف مناسبی می گذاریم و برای عصرانه همراه با چای و یا قهوه ان را میل می کنیم و یا برای مهمانی ها این شیرینی را درست می کنیم و با این شیرینی خوشمزه از مهمانان پذیرایی می کنیم.نوش جان

امیدوارم از دستور تهیه این شیرینی ترکی خوشتان آمده باشد و ان را در منزل درست کنید و لذت ببرید.