طرز تهیه آش اسفناج

 مواد لازم: ۵۰۰ گرم، لوبیا چیتی ۱/۲ پیمانه، برنج ۱/۴ پیمانه، عدس ۱ پیمانه، ماش ۱/۲، پیاز درشت ۲ عدد، سیر ۳حبه، کشک ۱ قاشق غذا خوری، آویشن ۱ قاشق چایخوری.

طرز تهیه آش اسفناج: اگر آش سرما خوردگی درست می کنید می توان سیر و پیاز را سرخ نکردو آن هارا به صورت درسته در قابلمه انداخت و پس از پخت خارج کرد.

روش تهیه آش اسفناج: هم مانند بیشتر آش ها بسیار راحت است و تقریبا از نظر به کارگیری مواد اولیه محدودیت چندانی نداریم و از انواع حبوبات و غله می توان برای تهیه آن استفاده کرد.

۱) لوبیا را از شب قبل یا هشت ساعت قبل از پخت خیس کنیدو در این مدت دو بار آب آن را عوض کنید تا نفخش به خوبی گرفته شود.

۲) پس از خیس خوردن، آب لوبیا را عوض کنید و آن را در قابلمه مناسب بریزید و روی شعله قرار دهید تا به خوبی بپزد.

۳) اسفناج را پس ازپاک کردن به اندازه دلخواه خرد کنید (برای آش بهتر است سبزی زیاد ریز نشود).

۴) پیاز را به اندازه دلخواه خردکنید و با مقداری روغن سرخ کنید تا سبک و طلایی شود و بعد نیمی از سیرریزخرد شده و ادویه ها را بیافزاییدو کمی تفت دهید.

۵) پیاز و سیررا به لوبیای پخته شده اضافه کنیدو بعدعدس، ماش و برنج شسته شده را بیافزاییدتا به خوبی بپزد و برنج له شود.

۶) در این مرحله اسفناج را به مواد آش اسفناج اضافه کنید و کمی شعله را زیاد کنید تا حدودبیست دقیقه بجوشد و لعاب بدهد و سبک شود و بعد حرارت را کم کنید و در ظرف را ببندید تا اسفناج به خوبی بپزد.

نکات کلیدی تهیه آش اسفناج:

در نیم ساعت پایانی پخت آش اسفناج مقداری نعناع داغ و یک قاشق کشک را اضافه و صبر کنید تا آش به خوبی جا بیافته

آش را با پیاز داغ، نعناع داغ سیر داغ و کشک به شکل دلخواه تزیین و سرو کنید، می توان مقداری آب گوشت یا گوشت قلقلی تفت داده شده هم در این آش بریزید تا آش اسفناج با گوشت داشته باشید، در صورتی که فصل اسفناج نبود می توان از برگ چغندر استفاده کرد که در این صورت آش چغندر خواهید داشت.