طرز تهیه پلو انار شیرازی با مرغ

مواد لازم:

سینه مرغ: 300 گرم

روغن مایع: مقدار کافی

گشنیزخرد شده: 1 پیمانه

انار دان شده: 1 پیمانه

نمک فلفل زردچوبه: مقدار کافی

برنج: 3 پیمانه

پیاز: 1 عدد

زعفران دمکرده: 1 قاشق غذاخوری

سیر: 2حبه

طرز تهیه و دستور پخت:

غذاهای مخلوط بخصوص انهایی که به صورت مخلوط میوه با برنج هستند( آلبالو پلو – پلو سیب و …) بسیار خوشمزه هستند یکی از غذاهای خوشمزه شیرازی و یا بعبارتی قزوینی ( برخی افراد ریشه این غذا را شیرازی می دانند و برخی اصالت ان را به قزوین نسبت می دهند)

در این مطلب طرز تهیه پلو انار شیرازی را که شامل سینه مرغ و گشنیز خرد شده و ادویه و پیاز و روغن مایع و انار دان شده و برنج و زعفران دمکرده است را برایتان می نویسم و امیدوارم آن را در منزل تهیه کرده و برای وعده غذایی ناهار میل کنید.

مرحله اول تهیه انار پلو شیرازی:

ابتدا و برای شروع تهیه این غذا 1 عدد سینه مرغ را شسته و ان را داخل قابلمه می ریزیم و به قابلمه اب اضافه می کنیم و قابلمه را روی گاز گذاشته و زیر ان را روشن می کنیم و  سینه مرغ را داخل قابلمه همراه با دو حبه سیر خرد شده و 1/2 پیاز خرد شده آبپز می کنیم .با وارد کردن چنگال در مرغ از پخت ان مطمئن می شویم .سپس بعد از پخت ، ان را از قابلمه بیرون می اوریم .

انار پلو شیرازی

مرحله دوم تهیه انار پلو شیرازی:

سپس در ادامه در این مرحله ، نصف دیگر پیاز را که از مرحله قبل یاقی مانده بود ، به صورت ریز و نگینی با چاقو خرد می کنیم و داخل یک تابه مایع روغن ریخته و تابه را روی گاز می گذاریم و وقتی روغن داغ شد پیاز را در تابه تفت می دهیم تا طلایی و سبک شود.

مرحله سوم تهیه انار پلو شیرازی:

سپس در ادامه در این مرحله ، مرغ آبپز شده مرحله اول را بعد از سرد شدن با دست ریش ریش می کنیم.سپس ان را به تابه پیاز اضافه می کنیم و همراه با نمک و فلفل و زردچوبه  و زعفران دمکرده مرغ را در تابه تفت می دهیم تا مزه دار شود.

مرحله چهارم تهیه انار پلو شیرازی:

سپس در ادامه در این مرحله ، 1 پیمانه گشنیز شسته شده و خرد شده را به تابه مرغ تفت داده شده مرحله قبل اضافه می کنیم و ان را برای مدت 2 دقیقه تفت می دهیم .سپس به ان 1 پیمانه انار دان شده 1ضافه می کنیم و ان را نیز کمی درتابه تفت می دهیم و با مواد داخل تابه مخلوط می کنیم .

مرحله پنجم تهیه انار پلو شیرازی :

سپس در ادامه در این مرحله ، 3 یپمانه برنج را داخل یک قابلمه همراه با اب و نمک می ریزیم و قابلمه را روی گاز می گذاریم و منتظر می شویم تا برنج داخل قابلمه بجوشد و بیرونش بپزد و مغزش خام باشد و نیم پز شود .سپس ان را ابکش می کنیم.

مرحله ششم تهیه انار پلو شیرازی:

سپس در ادامه در این مرحله ، کف یک قابلمه را کمی روغن مایع می ریزیم ودر صورت تمایل برای ته دیگ از سیب زمینی ورقه شده و یا نان استفاده می کنیم و یا از برنج ابکش شده مرحله قبل کمی کف قابلمه می ریزیم و روی ان را از مخلوط انار و گشنیز و مرغ تفت داده شده می ریزیم و سپس روی مواد را مجددا یک لایه برنج می ریزیم و روی برنج را با مخلوط انار و گشنیز و مرغ می پوشانیم و این کار را انجام می دهیم تا برنج و مواد میانی ما تمام شود.سپس در ب قابلمه را بسته و قابلمه را روی شعله ملایم گاز گذاشته و برنج را دم می کنیم.

مرحله هفتم تهیه انار پلو شیرازی:

سپس در ادامه در این مرحله ، وقتی برنج دم شد و پخت ، آن را در ظرف مناسب می ریزیم و در صورت تمایل روی ان را با مواد دلخواه تزیین می کنیم و آن را  برای وعده غذایی ناهار همراه با سبزی خوردن و سالاد شیرازی و ماست و زیتون پرورده و .. میل می کنیم.