طرز تهیه مانی پلو با مرغ

مواد لازم:

کشمش: 200 گرم

زرشک: 75 گرم

برنج: 4 پیمانه

لپه: 1 پیمانه

رشته: 200 گرم

روغن مایع: مقدار کافی

سینه مرغ: 300 گرم

زعفران دمکرده: 2 قاشق غذاخوری

پیاز: 2عدد 

عددنمک،فلفل،زردچوبه

به مقدار لازم

طرز تهیه و دستور پخت:

یکی از این غذاهای مخلوط که متعلق به شهر دامغان می باشد و غذایی رنگارنگ و پر عطر است که برای مجالس و مهمانی ها و یا برای نذری استفاده می شود مانی پلو است. این پلوی خوشمزه هم با گوشت مرغ – با گوشت تکه ای و هم با گوشت قل قلی تهیه می شود و بسیار پر طرفدار و خوشمزه است.

مرحله اول تهیه:

ابتدا و برای شروع 1 پیمانه لپه را برای مدت 3 ساعت در اب می ریزیم و در طول این مدت چند بار اب ان را دور می ریزیم تا نفخ ان گرفته شود و زودتر بپزد. سپس 3 لیوان اب درون قابلمه ای می ریزیم و لپه را درون قابلمه می ریزیم و قابلمه را روی شعله گاز می گذاریم و اجازه می دهیم تا لپه کاملا بپزد. (توجه شود میزان اب بستگی به سفتی لپه و نوع ان دارد. 

مرحله دوم تهیه:

سپس در ادامه 2 عدد پیاز را با اب شسته و انها را به صورت ریز و نگینی با چاقو خرد می کنیم و سپس ان را در تابه می ریزیم و با روغن تفت می دهیم تا طلایی و سبک شود و سپس کمی زردچوبه نیز با پیازها تفت می دهیم. در ادامه 300 گرم سینه مرغ را می شوریم و با چاقو ان را خرد می کنیم و سپس ان را در تابه با روغن تفت می دهیم تا تغییر رنگ دهد. نمک و فلفل و زردچوبه را به مقدار کافی به تابه اضافه می کنیم و با مواد مخلوط می کنیم.

مرحله سوم تهیه:

سپس در ادامه کمی اب به تابه مرغ اضافه می کنیم و منتظر می شویم مرغ کاملا مغز پخت شود و اب ان بخار شود.

مرحله چهارم تهیه:

سپس در ادامه 4 پیمانه برنج را که از قبل در اب و نمک خیس کرده بودیم را ابکش می کنیم. داخل قابلمه را کمی اب می ریزیم و  برنج ابکش شده را به قابلمه همراه با نمک و کمی روغن مایع اضافه می کنیم و منتظر می شویم برنج داخل قابلمه بجوشد و مغز ان تا حدی نرم شود.

مرحله پنجم تهیه:

سپس در ادامه دو دقیقه قبل از آبکش کردن برنج لپه های پخته شده را  همراه با 200 گرم رشته خرد شده به داخل قابلمه می ریزیم . سپس بعد از 2 دقیقه برنج را همراه لپه و رشته آبکش می کنیم. 

مرحله ششم تهیه:

سپس در ادامه در یک تابه کمی روغن  و یا کره می ریزیم و 75 گرم زرشک را که از قبل در اب خیس کرده بودیم را در روغن تفت می دهیم . سپس انها را از تابه در می اوریم و 200 گرم کشمش را در تابه تفت می دهیم.

مرحله هفتم تهیه:

سپس در ادامه کف یک قابلمه را روغن می ریزیم و برای ته دیگ از سیب زمینی حلقه شده و یا نان می توانیم استفاده کنیم و یا می توانیم اصلا ته دیگ خاصی استفاده نکنیم که سلیقه ای است. ابتدا یک کفگیر از برنج آبکش شده را در کف قابلمه می ریزیم سپس کمی مرغ سرخ شده  را همراه با کشمش و زرشک روی ان می ریزیم و مجددا دوباره کمی برنج می ریزیم و روی ان مرغ  و کشمش و زرشک و می ریزیم و این کار را انجام می دهیم تا مواد ما تمام شوند. سپس زعفران دمکرده را روی برنج می ریزیم و در قابلمه را می بندیم و اجازه می دهیم برنج دم بکشد.

مرحله هشتم تهیه:

سپس در ادامه وقتی برنج دم کشید  ان را در ظرف مناسب می ریزیم و به صورت دلخواه  و با مواد دلخواه تزیین می کنیم و ان را برای ناهار همراه با سالاد شیرازی و ترشی و سبزی خوردن میل می کنیم. نوش جان.