طرز تهیه تارت لیمو و مرنگ

مواد لازم:

خمیر پای:به اتدازه ۱ تارت

زرده تخم مرغ:۵ عدد

نشاسته ذرت: ۷  قاشق غذا خوری

شکر:۱ و ۱/۳ پیمانه + ۱/۲ پیمانه و ۲ قاشق غذا خوری

نمک:۱/۴ قاشق چای خوری

آب:۱ و ۱/۲ پیمانه + ۱/۳ پیمانه

آب لیمو:۱/۲ پیمانه

پوست لیمو رنده شده:۲ قاشق چای خوری

کرم تارتار:۱/۴ قاشق چای خوری

سفیده تخم مرغ:۵ عدد

عصاره وانیل:۱/۲ پیمانه

طرز تهیه و دستور پخت:

مرحله اول:

اول از همه برای درست کردن تارتمون باید فر رو بزاریم گرم شه. پس فر رو می زاریم رو حرارت ۱۹۰ در جه سانتی گراد تا گرم شه. سپس قالب تارت رو برمی داریم و خمیر تارتمون رو داخلش پهن می کنیم و اضافی های خمیر رو با چاقو یا قیچی میچینیم. سپس روی تارتمون رو با فویل میپوشونیم و یه چیز سنگین می زاریم روی فویل که خمیر تارتمون کامل فشرده باشه.

سپس قالب تارت رو میزاریم تو فر بیست دقیقه بمونه تا پخته بشه. بعد از ۲۰ دقیقه قالب تارت رو از فر درمیاریم و فویل رو از روش برمیداریم و با یه چنگال کف تارت رو سوراخ سوراخ میکنیم. این کار باعث میشه کف تارتمون حباب ایجاد نشه. سپس  مجدد قالب تارتمون رو این بار بدون فویل میزاریم تو فر.

این بار یک ربع  تارتمون رو میزاریم تو فر بمونه  تا رنگ تارتمون طلای و قهوه ای رنگ بشه. سپس بعد از یک ربع تارت رو از فر درمیاریم و میزاریم کناری بمونه تا خنک شه و ما از اش استفاده کنیم.

 مرحله دوم:

حالا تو این مرحله یه کاسه بر میداریم و زرده های تخم مرغمون رو میریزیم داخلش و با همزن شروع می کنیم به زدنش تا کامل با هم مخلوط و یکدست بشن. سپس یه قابلمه برمیداریم و ۶ قاشق غذا خوری از نشاسته ذرتی که داشتیم رو میریزیم داخلش و بعد از اون نمک و ۱ و ۱/۲ پیمانه آبی که داشتیم رو هم بهش اضافه می کنیم و شروع می کنیم با هم مخلوط کردنشون.

مرحله سوم:

سپس قابلمه رو میزاریم رو حرارت ملایم و می زاریم موادمون با هم خوب مخلوط بشن و شروع کنن به جوشیدن. زمانی که مایع داخل قابلمه شروع کرد به جوشیدن حرارت رو کم می کنیم و میزاریم مایعمون شروع کنه به غلیظ شدن. وقتی مخلوطمون کمی غلیظ شد اون رو از رو حرارت بر می داریم.

مرحله آخر:

در ادامه زرده های تخم مرغمون رو که زده بودیم رو می زاریم کنارمون و ۱ قاشق از مخلوط نشاسته ذرتمون رو می ریزیم تو کاسه زرده ها و با هم مخلوطشون می کنیم. این کار رو انقدر انجام میدیم تا نصف مخلوط نشاسته مون رو به زرده ها اضافه کرده باشیم. سپس مخلوط زرده ون شاسته رو می ریزیم داخل قابلمه که نصف مخلوط نشاسته باقی مونده بود و بعد مجدد با هم همشون می زنیم و می زاریم رو حرارت تا ۱ الی ۲ دقیقه بجوشن و هی هم می زنیم تا ته نگیره.

سپس بعد از ۱ دقیقه قابلمه رو از رو حرارت بر میداریم و آب لیمو ، پوست لیموی رنده شدهایی که داشتیم رو همراه با کره بهش اضافه می کنیم و خوب با هم مخلوطشون میکنیم تا یه ترکیب یکدست به ما بده. دیگه لایه لیموی ما آماده است پس میزاریم کنار تا از اش استفاده کنیم.

 نکته:

حالا تو این مرحله می ریم سراغ درست کردن لایه سوم یا همون مرنگمون. اول از همه فر رو مجدد روشن می کنیم و می زاریم رو حرارت ۱۶۵ درجه سانتی گراد تا فر گرم بشه. سپس یه قابلمه کوچیک بر می داریم و ۱ قاشق نشاسته ذرتمون که باقی مونده بود رومی ریزیم داخلش و بعد از اون ۱/۳ پیمانه آب سردی که داشتیم رو هم بهش اضافه می کینم و شروع می کنیم به مخلوط کردنشون.سپس قابلمه رو می زاریم رو حرارت و هم می زنیم تا نشاسته ذرتمون تو آب حل بشه و مخلوطمون غلیظ بشه.

همین که مخلوطمون غلیظ شد اون رو از رو حرارت بر می داریم:

در ادامه همزن رو بر می داریم و سفیده های تخم مرغمون رو می ریزیم داخلش به همراه وانیلمون و با دور کم می زنیم شون با هم تا سفیده هامون شکل بگیره و پف کنه. وقتی به این صورت در اومد کم کم ۱/۲ پیمانه و ۲ قاشق غذا خوری شکری که داشتیم رو همراه با کرم تارتارمون به

مخلوط سفیده ها اضافه می کنیم و هر دفعه بعد از اضافه کردن کمی از مواد به مخلوط سفیده ها، اونها رو با همدیگه هم می زنیم تا کم کم مخلوط سفیده مون شبیه خامه بشه.

در ادامه مخلوط نشاسته ذرت و آبمون رو که از رو حرارت برداشته بودیم رو میاریم و از مخلوطمون یک قاشق یک قاشق به مخلوط سفیده ها اضافه میکنیم و بعد از هر دفعه اضافه کردن با دور تند همزن اونها رو با هم مخلوط می کنیم و دیگه مرنگ ما آماده شده. سپس مخلوط لیموی رو  برمیداریم و مجدد می زاریم رو حرارت تا گرم شه و زمانی که حباب داد از رو حرارت برمیداریم و میریزیم داخل نان تارتمون سپس مقداری از مرنگمون رو برمیداریم و می ریزیم رو لایه لیموییمون و خوب پخشش میکنیم تا دور تارت رو بگیره و بعد با یه قاشق روی مرنگمون طرح می ازیم. سپس تارتمون رو می زاریم تو فر که رو حرارت ۱۶۵ درجه سانتی