طرز تهیه خوراک چیلی کن کارنه:

خوراک چیلی کن کارنه یا خوراک چیلی یکی از خوشمزه‌ترین غذاهای مکزیکی با لوبیاست. طرز تهیه خوراک چیلی بسیار ساده و طعم این غذا به شدت تند است.

خوراک چیلی کن کارنه یکی از خوشمزه‌ترین انواع غذای مکزیکی است که به صورت کم‌وبیش متفاوتی در سایر شهرها و کشورهای جهان نیز تهیه می‌شود. طرز تهیه این غذا بسیار ساده بوده و خیلی زود آماده می‌شود و علاوه بر این، بسیار مقوی و سالم است و یکی از بهترین گزینه‌ها برای روزهای سرد پاییز و زمستان محسوب می‌شود. برای تهیه خوراک چیلی کن کارنه به لوبیا چیتی نیاز دارید اما می‌توان لوبیا قرمز را نیز جای‌گزین آن نمود و مطمئن باشید که از خوشمزگی غذا کم نخواهد شد. حالا به سراغ مواد لازم و طرز تهیه این خوراک تند و خوشمزه می‌رویم.مواد لازم برای تهیه خوراک چیلی

 لوبیا چیتی: ۴۰۰ گرم

گوشت چرخ‌کرده: ۴۰۰ گرم

پیاز: ۱ عدد

فلفل دلمه‌ای قرمی:۲ عدد

فلفل چیلی:۱ عدد

 سیر: ۲ حبه

رب گوجه‌فرنگی: ۲ قاشق  غذاخوری

نمک، فلفل قرمز، زردچوبه: به میزان لازم

 پودر پاپریکا: به میزان لازم

 ماست چکیده یا خامه ترش: برای تزیین

گشنیز خردشده: برای تزیین

نان ترتیلا

برنج ساده

طرز تهیه خوراک چیلی کن کارنه، خوراک چیلی کن کانه، خوراک لوبیا با گوشت، خوراک لوبیا تند، پودر پاپریکا، فلفل چیلی، غذای مکزیکی

طرز تهیه خوراک چیلی کن کارنه

برای تهیه خوراک چیلی باید لوبیا چیتی یا لوبیا قرمز را از شب قبل خیس کرد.

قبل از شروع آشپزی لوبیا چیتی یا قرمز خیس‌شده را در ظرفی جداگانه بپزید.

وقتی لوبیا پخته شد، یک عدد پیاز، دو عدد فلفل دلمه‌ای قرمز، یک فلفل قرمز چیلی تند و دو حبه سیر را ساطوری کنید.

مواد خردشده را داخل تابه ریخته و کمی تفت دهید  تا سبک شوند.

گوشت چرخ‌کرده را به مواد اضافه کنید و باز هم مواد را باهم تفت دهید.

مقداری رب‌ گوجه‌فرنگی، پودر پاپریکا، کمی زردچوبه، فلفل قرمز و نمک به مواد اضافه کرده و مواد را مخلوط کنید. در این مرحله، لوبیا چیتی پخته‌شده را به مواد اضافه کنید و مواد را باهم مخلوط کنید.

در آخر حدود یک لیوان آب به خوراک اضافه کنید و درب تابه را ببندید و شعله را خیلی کم کنید تا خوراک آرام‌آرام جا بیفتد. روی خوراک چیلی را با ماست چکیده یا خامه ترش و گشنیز خردشده تزیین کرده و غذا را گرم سرو کنید.

همان‌طور که دیدید طرز تهیه این خوراک بسیار ساده است و اگر لوبیا خیس‌شده و گوشت چرخ‌کرده داشته باشید خیلی سریع و ساده می‌توانید این غذا را تهیه کنید.

خوراک چیلی در کنار نان ترتیلا و یا برنج ساده سرو می‌شود. این خوراک باید کاملا تند باشد ولی اگر فلفل چیلی در دسترس نبود و یا با طعم خیلی تند رابطه خوبی ندارید،می‌توانید آن را حذف کرده و فلفل قرمز را کمتر بریزید.

امیدواریم این خوراک مکزیکی ساده و خوشمزه را تهیه کنید و از خوردن آن لذت ببرید. نوش جان.