طرز تهیه آش گوشت بوشهری

مواد لازم:

لوبیا قرمز:۲ لیوان

برنج:۱ لیوان

سبزی:(شوید ، تره)۱.۵

کیلو گوشت:۳۰۰ گرم

ترخون:۲ قاشق غذا خوری

نمک،فلفل، زردچوبهبه مقدار لازم

فلفل قرمزبه میزان لازم

پیاز:۲ عدد

روغن سرخ کردنی به میزان لازم

طرز تهیه 

مرحله اول تهیه آش:

ابتدا برای درست کردن این آش می ریم سراغ لوبیا قرمزمون. اول لوبیا ها رو پاک می کنیم و می شوریم و از روز قبل خیسشون می کنیم و طی این یک روز چند بار آب لوبیا ها رو عوض می کنیم با این کار هم نفخشون گرفته میشه و هم راحت تر و بهتر پخته میشن و کار ما رو آسان تر می کنن.

حالا یه قابلمه برمیداریم و آب می ریزیم داخلش و می زاریم رو حرارت. سپس لوبیا ها رو که خیس کرده بودیم رو آبکش میکنیم و میریزیم تو قابلمه تا نیم پز بشه. زمانی که نیم پز شد لوبیا هامون، اونها رو از قابلمه آبکش می کنیم و می ریزیم تو یه ظرف  و می زاریم کنار. سپس نوبت گوشتمونه. گوشتمون رو تمیز پاک میکنیم و چربی های اضافیشو میگیریم و به صورت خورشتی شروع میکنیم به خرد کردنشون. بعد از خرد کردن میشوریمشون و میزاریم تا آب گوشتمون بره تا از اش تو غذا استفاده کنیم. سپس یکی از پیاز ها رو برمیداریم و بعد از پوست گیری و شستشو و خلالی کردن سرخ میکنیم و میزاریم کنار تا استفاده کنیم از اش.

آش گوشت بوشهری

مرحله دوم تهیه آش گوشت بوشهری:

حالا تو این مرحله اول پیاز دوم رو برمیداریم و پوستشو میگیریم و میشوریم و به ۴ قسمت تقسیمش میکنیم و میزاریم کنار. سپس یه قابلمه برمی داریم و لوبیا های نیم پخت رو میریزیم داخلش سپس گوشت های خرد شده رو بهش اضافه میکنیم و در ادامه پیاز های خرد شده رو همراه با کمی زردچوبه و فلفل اضافه می کنم و در آخر هم آب می ریزیم داخلش و قابلمه رو می زاریم رو حرارت تا گوشت و لوبیا هامون با هم بپزن و کامل مغز پخت بشن.

در اینجا نوبت سبزی هامونه. سبزی ها رو خوب پاک می کنیم و می شوریم شون و می ریزیم تو آبکش تا آبشون بره. زمانی که خشک شدن سبزی ها رو ریز خرد می کنیم. باید بدونید سبزی ها رو نباید خیس خرد کرد چون اولا له میشن و طعم واقعی شون رو از دست میدن همچنین خاصیت شون از بین میره. پس بعد از اینکه خرد کردیم می زاریم کنار تا استفاده کنیم تو آش از اشون. فقط یه نکته شوید و تره رو با هم خرد میکنیم و ترخون رو جداگانه.

حالا می ریم سراغ برنجمون. برنج رو خوب پاک میکنیم و می شوریمش و یه قابلمه برمی داریم و برنج رو با آب می ریزیم داخلش و می زاریم رو حرارت تا برنجمون شروع کنه به پختن. باید برنجمون خوب بپزه و مغز پخت شه طوری که له بشه. حالا تو اواسط پخت برنج، یعنی برنج  هنوز آب داره، سبزی های خرد شدمون رو (شوید و تره) به برنج اضافه می کنیم و با هم خوب مخلوطشون می کنیم و می زاریم با هم بپزن. ولی مدام باید هم بزنیم که برنجمون نچسبه و به قول معروف ته نگیره.

مرحله سوم تهیه آش:

حالا تو این مرحله می ریم سراغ قابلمه ای که گوشت و لوبیامون داخلش در حال پخت بود. نگاه میکنیم اگر گوشت و لوبیا ها پخته بود از قابلمه در میاریم و آب باقی ماندشو نگه میداریم و بعد گوشت هامون رو شروع میکنیم به ریش ریش کردن. سپس بعد از ریش کردن گوشتها اونها رو میزاریم کنار و لوبیا قرمز ها رو همراه با نصفی از گوشت ها میریزیم تو غذا ساز. اگر غذا ساز هم نداشتین از گوشت کوب برقی یا مخلوط کن یا چرخ گوشت هم می تونید استفاده کنید چون می خواهیم فقط له بشن مخلوطمون.

سپس  لوبیا ها و گوشت ها رو خوب با غذا ساز له میکنیم تا کامل له بشن. سپس می ریم سراغ قابلمه برنج و سبزیمون. باید برنج له شده باشه دیگه. تو این موقع مخلوط لوبیا و گوشت له شده رو به برنج و سبزی اضافه می کنیم و خوب هم می زنیم تا با هم مخلوط بشن. سپس دو قاشق غذا خوری ترخونمون رو اینجا به آش اضافه می کنیم و هم می زنیم.

سپس فلفل فرمز و نمک رو هم می ریزیم داخل آش و خوب هم می زنیم. میشه گفت الان آش ما تو این مرحله خیلی غلیظ و سفته و هم زدنش مشکله. پس تو اینجا کمی از آب باقی مانده از پخت لوبیا و گوشت رو بهش اضافه می کنیم و می زاریم یه نیم ساعتی آشمون بپزه ولی باید مدام هم بزنیمش. بعد از نیم ساعت مابقی گوشتهای ریش شده رو همراه با نصفی از پیاز داغی که داشتیم رو به آش اضافه می کنیم و مجدد در قابلمه رو میزاریم تا آشمون جا بیفته. بعد از ۲۰ دقیقه آشمون آماده شده و می ریزیم تو کاسه و با بقیه پیاز داغمون تزئین کرده و سرو می کنیم.