طرز تهیه آش اوماج:

مواد لازم برای آش اوماج:

عدس: ۱ پیمانه

 سبزیجات معطر (ریحان – تره -مرزه): ۲۵۰گرم

 پیاز: ۴ عدد بزرگ

 کره محلی: ۲۵ گرم

 آب قلم (دلخواه): ۱ لیوان

 نمک به مقدار کافی

 آرد: ۲ قاشق غذاخوری

 زردچوبه: نوک قاشق چایخوری

 نمک مقدار کم

 آب به اندازه کافی

طرز تهیه آش اوماج:

در یک ظرف گود آرد را با کمی آب مخلوط کنید تا به شکل یک خمیر تقریبا سفت در بیاید، به آن کمی نمک و زردچوبه اضافه کنید و ورز دهید، بعد از خمیر به اندازه گلوله هایی کوچکتر از عدس بردارید و در سینی بچینید تا خشک شوند، حتی می توانیدجلوی بخاری یا شوفاژ هم بگذارید تا زودتر خشک شوند.

برای تهیه این آش ابتدا عدس را از چند ساعت قبل خیس کنید، بعد سبزی ها را تمیز کنید و خوب بشویید و وقتی آب سبزی کشیده شد آن را ریز خرد کنید.

پیاز ها را به دو نیم تقسیم کنید و در یک قابلمه مناسب  با کره در حد ۱ دقیقه تفت دهید، و بعد به آن زردچوبه و نمک اضافه کنید، به پیاز ها آب قلم یا آب معمولی اضافه کنید و بعد عدس های خیس خورده شده را داخل آب و پیاز بریزید، تا آب به جوش بیاید وقتی آب به جوش آمد سبزی ها معطر خرد شده را به داخل مواد آش اضافه کنید، البته می توانید از سبزی خشک هم در این آش استفاده کنید، حرارت را کم کنید تا عدس ها پخته شوند.

بعد از پخت عدس اوماج ها را کم کم به آش اضافه کنید و مدام هم بزنید تا اوماج ها به هم نچسبند، همین طور به هم زدن ادمه دهید تا زمانی که اوماج ها به اندازه کافی باد کنند، در این صورت آش آماده است و می توانید آن را در ظرف مورد نظر سرو کنید.

نکات تکمیلی در مورد آش اوماج:

آش اوماج جزو غذای محلی – آذربایجانی می باشد.

 زمان آماده سازی مواد اولیه و مایحتاج آن حدودا ۱ ساعت.

 و زمان پخت و انتظار آن در حدود ۱ ساعت میباشد.

آش اوماج را می توانید در وعده شام – پیش غذا – سرو کنید.

همچنین میتوان در ماه رمضان به عنوان افطار – میل کرد.

 توجه نمایید مقدار مواد اولیه و دستور تهیه برای ۳ نفر مناسب می باشد.