طرز تهیه و دستور پخت کباب شیش طاووق لبنان:

مواد لازم برای تهیه کباب شیش طاووق:

 2: عدد سینه مرغ که به صورت مکعب خرد شده است.
 1: لیوان ماست پر چرب
 1: قاشق غذاخوری سیر پوره شده (من از 1 قاشق چای خوری پودر سیر استفاده کردم)
 1: قاشق غذاخوری نمک
 فلفل سیاه: و پاپریکا از هرکدام 1 قاشق مرباخوری
پودر زیره و پودر تخم گشنیز از هر کدام: یک قاشق چای خوری
  1 عدد: لیمو تازه
 یک عدد: پیاز 
 یک قاشق غذاخوری: سس تند یا کچاب
دو قاشق غذاخوری پر: روغن زیتون

6 عدد: قارچ کوچک

سه عدد: فلفل دلمه ای رنگی

مرحله اول تهیه:

در مرحله ابتدایی پخت جوجه کباب شیش طاووق لبنانی، 4 تا 5 حبه سیر تازه را آماده کرده و پس از جدا سازی پوست آن ها، رنده کنید. سپس سیر رنده شده را با نصف پیمانه سس مایونز ترکیب کرده و پس از آن 2 تا 3 قاشق غذاخوری آبلیمو و به مقدار دلخواه فلفل و نمک را به آن اضافه کرده و به خوبی مخلوط کنید. لازم به ذکر است که برخی افراد تمایل دارند در این مرحله مقداری دارچین نیز به این مخلوط اضافه کنند که امری کاملا اختیاری می باشد.

سینه مرغ تهیه کرده را به قطعاتی با اندازه دلخواه و در عین حال مناسب برای جوجه کباب تکه تکه کرده و سپس این قطعات مرغ را به مخلوط سس و آبلیمویی که تهیه کرده اید، آغشته کنید.سپس آن ها را در یک ظرف شیشه ای یا پلاستیکی که دارای در می باشد، قرار داده و برای مدت زمان حداقل یک روز در یخچال نگه می داریم تا مرغ طعم مخلوط سس و آبلیمو را به خود بگیرد.                               

مرحله دوم تهیه:

در این مرحله سه عدد فلفل دلمه ای رنگی و یک عدد پیاز و 6 عدد قارچ کوچک را مربعی تکه تکه کرده و آن ها را زمانی که سینه مرغ آغشته به سس را به سیخ می کشید، در میان تکه های مرغ قرار بدهید.

مرحله سوم تهیه:

در این مرحله سیخ های آماده شده را بر روی آتش زغالی که از پیش تهیه کده اید قرار داده و با استفاده از باد بزن به ملایمت باد بزنید تا مرغ ها پخته شوند. پس از پخت مرغ ها به میزان دلخواهتان، آن ها را از روی آتش برداشته و در ظرف مناسبی قرار دهید. گفتنی است که این کباب لبنانی را می توانید در فر و یا حتی ماهیتابه نیز بکشید.

<iframe style=”width: 100% !important; height: 100% !important;” allow=”autoplay” id=”iframe_1266507779″ src=”https://affstat.adro.co/imp/bytWdVpidS9seFhZaG0wZW1LUDNXQT09?sb=false&amp;mb=false” frameborder=”0″ scrolling=”no” onload=”(window[window.addEventListener ? ‘addEventListener’ : ‘attachEvent’])(((window.addEventListener ? ‘addEventListener’ : ‘attachEvent’) == ‘attachEvent’ ? ‘onmessage’ : ‘message’), function(e) { var x = document.getElementById(‘iframe_1266507779’); x.style.height = e.data + ‘px’; console.log(‘load ifarme = ‘ + e.data); }, false); “></iframe></p>