طرز تهیه شپردز پای

مواد لازم:

سیب زمینی:۴ عدد

گوشت چرخ کرده: ۲۵۰ گرم

قارچ:۱ بسته کوچک

سس بشامل:۱ پیمانه

پیاز:۱ عدد

رب گوجه فرنگی:۱ قاشق غذا خوری

کره:۵۰ گرم

نمک،فلفل،زردچوبه:به مقدار لازم

روغن سرخ کردنی:به مقدار لازم

پنیر موزارلا:به مقدار لازم

شیر:۲ لیوان

آرد همه کاره (نول):۲ قاشق سوپ خوری

پنیر پارمسان:به مقدار لازم

پاپریکا و آویشن

به مقدار لازم:به مقدار لازم

طرز تهیه و دستور پخت:

مرحله اول تهیه:

در ابتدا باید توضیح بدم این غذا فوق العاده خوشمزه است و اسمش شپردز پای هستش ولی تو کشور ما به پای چوپان معروفه.

ابتدا پیازمون رو برمی داریم و می شوریم و پوست می کنیم و نگینی خردش   سپس یه تابه رو برمی داریم و می زاریم رو حرارت و روغن می ریزیم داخلش تا روغن داغ بشه زمانی که روغن داغ شد پیازهامونو که خرد کرده بودیم می ریزیم داخل روغن و شروع می کنیم به تفت دادن پیازها کمی که پیازهامون سبک شد زردچوبه رو بهش اضافه می کینم و مجدد تفت می دیم.

همین که پیازمون داشت طلایی می شد گوشت چرخ کردمون رو به تابه اضافه می کینم و با پیاز داغ تفتش می دیم و می زاریم گوشتمون قشنگ سرخ بشه زمانی که گوشتمون سرخ شد و تغییر رنگ داد رب گوجه فرنگیمون رو بهش اضافه می کنیم و با گوشت تفت می دیم که هم بوی خامی رب گرفته بشه و هم خوب با گوشت مخلوط بشه سپس نمک و فلفل و مقداری از پودر پاپریکا و پودر آویشنمون رو هم به مخلوط گوشتیمون اضافه می کینم و با هم تفت می دیم تا همه ادویه ها طعمشون با گوشت مخلوط بشه. بعد از ۱۵ دقیقه تفت خوردن به هم دیگه مخلوط گوشتیمون آماده شده و تابه رو از رو حرارت برمی داریم و می زاریم کنار تا از اش استفاده کنیم.

مرحله دوم تهیه :

حالا نوبت سیب زمینی هامونه اول خوب می شوریمش و می زاریم کنار. سپس یه قابلمه رو برمی داریم و پر آب می کنیم و سیب زمینی ها رو می ریزیم داخلش همراه با کمی نمک و می زاریم بپزه. وقتی سیب زمینی هامون پخت می زاریم خنک شه و بعد پوستشو می کنیم و کمی لهشون می کینم که کامل بشه همش زد.

در ادامه یه کاسه برمی داریم و ۵۰ گرم از کره ای که داشتیم رو می ریزیم داخل کاسه تا خودش نرم بشه و بعد بقیه پودر آویشن و پودر پاپریکا رو هم به کاسه اضافه می کنیم و خوب می زنیم با هم دیگه سپس سیب زمینی هایی که له کرده بودیم رو به کاسه ایی که مخلوط کره و ادویه هاس اضافه می کنیم و با هم خوب میزنیم تا به شکل پوره در بیاد و کامل یکدست بشه.

 

مرحله سوم تهیه:

تو این غذا باید ۱ پیمانه سس بشامل بریزیم که بالا موادشو نوشتم و الان هم طرز تهیه اشو میگم. اول یه شیر جوش رو برمیداریم و ۲ لیوان شیرمون رو که سرده میریزیم داخلش  و بعد آون آرد همه کارمونو رو هم به شیر اضافه میکنیم و خوب هم میزنیم به طوری که آردمون کامل تو شیر حل بشه و هیچ گلوله ای از آرد باقی نمونه. حالا شیر جوشمون رو میزاریم رو حرارت و شروع می کنیم به هم زدن آرد و شیری که با هم مخلوط کردیم.

فقط باید حواسمون باشه ته نگیره و مدام همش بزنیم چون خیلی تند غلیظ میشه موادمون و ته می گیره. همین که سسمون شروع کرد به قلپ قلپ کردن و داشت غلیظ میشد ۳۰ گرم کره میریزیم داخلش و خوب هم میزنیم تا کره آب بشه داخلش و می زاریم با هم خوب قوام پیدا کنه و چند دقیقه بعد سس رو از رو حرارت برمیداریم و نمک و فلفل و پودر پاپریکا و آویشن رو بهش اضافه می کنیم و هم می زنیم تا کامل یکدست بشه سسمون. دیگه سس آماده است برای استفاده کردن.

 

مرحله چهارم تهیه :

حالا می ریم سراغ قارچهامون اول خوب می شوریمش تا تمام آلودگی و سیاهی های روش از بین بره و میزاریم آبش بره وقتی آبش رفت خردش می کنیم به دو قسمت تقسیم کنیم کافیه چون نمی خوام موقع پخت آب بشه و طعمش کامل مشخص نباشه.

در ادامه ظرفی رو که می خواهیم غذامون رو توش بریزیم و بزاریم فر رو برمی داریم و اول مخلوط گوشتی که درست کرده بودیم رو میی رزیم داخل ظرف و همه جای ظرف پخش میکنیم تا کامل صاف و یکدست باشه ته ظرفمون سپس قارچهایی که خرد کرده بودیم رو تمام مخلوط گوشتیمون می چینیم و روی قارچهامون سس بشاملی که تهیه کردیم رو می ریزیم تا کامل بپوشونه رو قارچها رو.

در ادامه پنیر موزارلامون رو روی سس بشامل به طور کامل میریزیم به طور یکدست. حالا میریم سراغ پوره سیب زمینی که آماده کرده بودیم برمیداریم و با دستمون به صورت گلوله های کوچیک در میاریم انقدر ادامه میدیم تا تمام پوره ها به صورت گلوله در بیاریم حالا گلوله های سیب زمینی رو روی بقیه مواد می چینیم  و کمی هم پنیر پارمسان رنده شده هم میرزیم رو سیب زمینی ها و ظرف باید بره داخل فر

فرمون رو هم از قبل می زاریم رو ۲۰۰ درجه سانتی گراد تا گرم شه و بعد ظرفمون رو به مدت ۲۰ دقیقه می زاریم داخل فر و ۵ دقیقه آخر هم میزاریم رو گریل که روش سرخ شه و بعد از اون دیگه غذای ما آماده هستش. نوش جان.