طرز تهیه برگر سالمون

مواد لازم برای تهیه برگر سالمون

فیله ماهی سالمون: ۵۵۰ گرم
خردل: دو قاشق غذا ‌خوری
گشنیز: یک چهارم پیمانه
مایونز: یک قاشق غذا ‌خوری
آبلیمو: یک قاشق غذا ‌خوری
فلفل: تند (فلفل کاین) دلخواه به مقدار لازم
پوست: لیمو ترش رنده شده نصف قاشق چای‌خوری
پودر سوخاری یا پودر نان سوخاری: یک پیمانه
پیازچه خرد شده: دو ساقه
روغن زیتون:  دو قاشق غذاخوری
نمک و فلفل سیاه به مقدار لازم

طرز تهیه برگر سالمون

مرحله اول

اگر فیله سالمون شما پوست‌کنده نیست حتما قبل از هرکاری پوست آن را جدا کنید.

فیله را به قطعاتی به اندازه سه سانتی‌متر برش دهید و در غذاساز بریزید، (می‌توانید از چرخ‌گوشت یا گوشت‌کوب برقی هم برای خمیر کردن این فیله‌ها استفاده کنید).
مرحله دوم

فیله را به قطعاتی به اندازه سه سانتی‌متر برش دهید و در غذاساز بریزید، (می‌توانید از چرخ‌گوشت یا گوشت‌کوب برقی هم برای خمیر کردن این فیله‌ها استفاده کنید).
مرحله سوم

مخلوط ماهی را داخل کاسه بریزید،گشنیز ساطوری شده، پیازچه‌ها، دو قاشق غذاخوری پودر سوخاری، نمک و فلفل را به آن اضافه کنید. مواد را به آرامی هم بزنید تا به خوبی با هم ترکیب شوند.

مرحله چهارم

کاغذ مخصوص آشپزی را با کمی روغن زیتون چرب کنید، موادی که درست کردید را به چهار قسمت تقسیم کنید، برگر را جوری پهن کنید که ضخامت آن حدود ۲ سانتی‌متر و پهنای ۱۰ سانتی متر شود، آن را در پلاستیک گذاشته و حداقل ۳۰ دقیقه در یخچال بگذارید.
مرحله پنجم

ماهیتابه را گرم کنید و مقداری روغن زیتون در‌آن بریزید.

بقیه پودر سوخاری را در ظرفی بریزید و پیش از سرخ کردن هر دو طرف برگر‌ها را در‌آن بغلتانید.

مرحله ششم

برگر‌ها را در ماهیتابه قرار دهید و تا زمانیکه تغییر رنگ داده و قهوه‌ای رنگ شد سرخ کنید (هر طرف حدودا سه تا چهار دقیقه طول می‌کشد).
مرحله هفتم

بعد از آن که برگر‌ها سرخ شدند آن‌ها را روی دستمال آشپزخانه بگذارید تا روغن اضافی‌شان خارج شود، نان برگر را داخل مایکروفر یا ماهیتابه‌ای با مقدار خیلی کمی روغن زیتون گرم کنید و بعد برگر‌ را داخل ‌آن قرار داده و با مخلفات موردنظر و سس دلخواهتان سرو کنید، امیدواریم برگر سالمون خوشمزه را امتحان کنید و از طعم آن لذت ببرید.