طرز تهیه پیتزا ایتالیایی مرغ و قارچ

مواد لازم برای پیتزا ایتالیایی مرغ و قارچ    

قارچ: ۱ پیمانه

پنیر موزارلا: ۱ ۱/۲ پیمانه

روغن زیتون: ۲ قاشق غذاخوری

پودر سیر به میزان لازم

نمک و فلفل به میزان لازم

سس گوجه فرنگی به میزان لازم

طرز تهیه: پیتزا ایتالیایی مرغ و قارچ

مرحله اول:

دمای فر را روی ۱۹۰ درجه سانتیگراد تنظیم کنید، مرغ پخته شده را قطعه قطعه کنید و روی سینی فر قرار دهید، روی مرغ‌ها به مقدار کافی آبلیموی تازه بچکانید و نمک، فلفل و پودر سیر بپاشید، در صورت تمایل می‌توانید برای مزه‌دارتر کردن مرغ، مقداری کره هم کنار مرغ‌ها قرار دهید.

مرحله دوم:

 قارچ‌ها را خرد کنید و روی آن‌ها به مقدار کافی روغ زیتون بپاشید. قطعات قارچ را یا در کنار مرغ‌ها، یا در سینی جداگانه، داخل فر قرار دهید، سینی مرغ و قارچ را به مدت ۳۰ الی ۴۵ دقیقه داخل فر قرار دهید تا خوب برشته شوند. بعد از این زمان، سینی را از فر خارج کنید و گوشه‌ای بگذارید تا خنک شود.

مرحله سوم:

فر را تا دمای ۲۲۰ درجه سانتیگراد گرم کنید، خمیر پیتزا را روی یک سینی فر قرار دهید و به مدت ۱۰ الی ۱۵ دقیقه داخل فر بگذارید تا کمی بپزد، در این مرحله خمیر پیتزا باید کمی سفت شود و به خود رنگ بگیرد.

مرحله چهارم:

خمیر پیتزا را از فر خارج کنید، روی سطح خمیر لایه نازکی سس گوجه فرنگی و روغن زیتون بمالید و کمی پنیر موزارلا بپاشید، سپس قارچ و مرغ را روی سطح خمیر پخش کنید و روی آن‌ها را با یک لایه پنیر موزارلا بپوشانید.

مرحله آخر:

پیتزا را به مدت ۱۰ الی ۱۵ دقیقه داخل فر قرار دهید تا سطح پنیر و خمیر پیتزا برشته شوند، اگر می‌خواهید خمیر پیتزای تردتری داشته باشید، بعد از اینکه پنیر روی سطح پیتزا آب شد تنظیمات فر را به مدت ۲ الی ۳ دقیقه روی حالت گریل قرار دهید، بعد از آماده شدن پیتزا سینی را از فر خارج کنید و به مدت ۵ دقیقه گوشه‌ای بگذارید تا خنک شود، در صورت تمایل می‌توانید در این مرحله روی سطح پیتزا کمی ریحان و جعفری خرد شده بپاشید، پیتزا مرغ و قارچ شما آماده است.

نکات کلیدی تهیه پیتزا ایتالیایی مرغ:

 در صورت تمایل می‌توانید به پیتزا مرغ و قارچ خود زیتون، فلفل دلمه خرد شده، پیاز حلقه حلقه شده، و یا کمی ذرت هم اضافه کنید.

 برای تهیه سس مخصوص پیتزا مرغ و قارچ، ۳ قاشق غذاخوری کره را داخل ماهیتابه آب کنید، ۱ حبه سیر رنده شده را اضافه کنید، و به مدت ۱ الی ۲ دقیقه تفت دهید، ۳ قاشق غذاخوری آرد اضافه کنید و به مدت یک دقیقه هم بزنید، سپس ۱پیمانه خامه و ۱/۲ پیمانه پنیر پارمزان به این ترکیب اضافه کنید و هم بزنید تا سس یکدست شود، در انتها برای مزه‌دارتر کردن سس، به میزان تمایل نمک و فلفل اضافه کنید.