دستور پخت:

مواد لازم:

برنج:  ۳ پیمانه

کشمش پلویی:نیم پیمانه

بادام هندی:۱ پیمانه

سینه مرغ: ۲ عدد

نمک به مقدار کافی
برگ بو:مقداری

روغن به مقدار کافی

مرحله اول تهیه پلو بادام هندی:

۳پیمانه برنج را پاک کنید و یک آب بشویید سپس داخل یک کاسه کوچک بریزید و روی آن آب بدهید تا یک بند انگشت روی سطح برنج را آب بگیرد، به مدت ۳ ساعت خیس کنید.

بعد از سه ساعت آشپزی را شروع کنید۲ عدد سینه مرغ را پاک کنید، پوست آن را جدا کنید و داخل یک قابلمه بگذارید به قابلمه آب و برگ بو را اضافه کنید و روی حرارت گاز قرار دهید تا سینه های مرغ با حرارت ملایم بپزند.

در این فاصله به سراغ برنج خیس کرده بروید آب آن را بریزید و یک آب دیگر بشویید، یک قابلمه بزرگ را پر از آب کرده و روی حرارت زیاد گاز قرار دهید تا به جوش بیاید، پس از آن که آب شروع به قل زدن کرد مقداری نمک داخل آب بریزید و سپس تمامی برنج خیس کرده را به قابلمه حاوی آب جوش اضافه کنید و طبق روش متداول آبکش نمایید،در نهایت برنج را داخل صافی ریخته و با آب سرد بشویید تا نمک اضافی آن از بین برود و دانه های برنج از هم تفکیک شود، برنج آبکش شده را کنار بگذارید تا آب اضافی آن برود.،

در این فاصله به سراغ سینه های مرغ در حال پختن بروید.
مرحله دوم تهیه پلو بادام هندی:

اگر سینه مرغ پخته بود حرارت گاز را خاموش کنید و مهلت بدهید تا اندکی خنک شود چون باید گوشت ها را به کمک دستهایتان از استخوان جدا کنید، گوشت ها را کاملا ریز ریز و ریش ریش کنید و کنار بگذارید.

مرحله سوم تهیه پلو بادام هندی:

به سراغ کشمش و بادام هندی می رویم. یک تابه را روی حرارت قرار دهید و مقداری روغن داخل آن بریزید و بگذارید روغن گرم شود سپس کشمش را که از قبل پاک کرده (دم آن ها را جدا کنید) و شسته اید داخل روغن بریزید و با قاشق چوبی تفت دهید و حرارت گاز را کم کنید تا کشمش ها نسوزد ولی نرم شود و از خامی بیرون بیاید سپس بادام هندی را به آن اضافه نمایید و اندکی کشمش و بادام هندی را با هم تفت دهید، حرارت گاز را خاموش کنید و تابه را از روی حرارت بردارید.

مرحله چهارم تهیه پلو بادام هندی:

تکه های گوشت مرغ، که با دست ریش ریش کرده بودید را به کشمش و بادام هندی اضافه نمایید و همه مواد را باهم مخلوط نمایید. حالا باید به سراغ دم انداختن پلو برویم.
مرحله پنجم تهیه پلو بادام هندی:

یک قابلمه را روی حرارت خیلی کم قرار دهید، مقدار کمی روغن داخل آن بریزید کف قابلمه را ته دیگ بی اندازید (مثلا می توانید از نان لواش یا برش های پهن سیب زمینی استفاده کنید) پس از آن که موادی که برای ته دیگ استفاده کردید شروع به سرخ شدن کرد، با کفگیر از برنج آبکش شده بردارید و کف قابلمه بریزید سپس از مایه کشمش و گوشت مرغ و بادام زمینی بردارید و روی یک لایه برنج بریزید و باز هم یک کفگیر برنج برداشته و به قابلمه اضافه کنید بدین طریق لایه لایه از مواد را برداشته و به قابلمه اضافه کنید.

فراموش نشود که حتما حرارت گاز را کم نگه دارید. پس از آن که مایه گوشت مرغ، کشمش و بادام زمینی و همچنین برنج آبکش شده تمام شد، باید مقداری آب و روغن روی پلو بدهید و آن را دم بی اندازید پیشنهاد من برای شما که به حتم طعم پلو را بی نظیر خواهد کرد این است که از آب سینه مرغ که پخته بودید استفاده کنید نصف فنجان از آب مرغ را که صافش کرده اید را با یک قاشق غذاخوری روغن قاطی کنید و روی کل برنج بریزید و دمکنی را روی درب قابلمه قرار دهید. حتما شعله را کم نگه داشته و از شعله پخش کن استفاده کنید تا پلو بخار کرده و دم شود،