طرز تهیه رولت شکلاتی

مواد لازم برای رولت شکلاتی طرح دار:

تخم مرغ: ۳ عدد

شکر: ۷۵ گرم

آرد: ۶۵ گرم

پودر کاکائو: ۱۰ گرم

وانیل: ۱/۴ قاشق چایخوری

خامه قنادی: ۲۰۰ گرم

اگر خواستید رولت ساده درست کنید ۱۰ گرم پودر کاکائو را حذف نمایید و بجای آن ۱۰ گرم آرد بریزید.

سینی سایز: ۲۵ در ۳۵

مواد لازم برای خمیر دکور:

تخم مرغ کوچک: ۱ عدد

شکر: ۳۰ گرم

کره ذوب شده: ۱۴ گرم

آرد: ۵۰ گرم

وانیل نوک قاشق چایخوری

رنگ خوراکی به میزان لازم (حدودا دو قطره )

طرز تهیه رولت شکلاتی طرح دار:

اول خمیر دکور را تهیه می کنیم برای درست کردن خمیر دکور تخم مرغ و شکر را دو سه دقیقه هم بزنید تا کرمی بشود، کره ذوب شده را اضافه نمایید بعد چند ثانیه هم بزنید و سپس آرد را روی مواد الک نماببد و در حد مخلوط شدن هم بزنید و در آخر رنگ خوراکی را بیافزایید.

بعد خمیر را داخل قیف بزیزید سپس طرح مورد نظرتان را روی کاغذ روغنی بکشید، سینی را چرب نمایید و کاغذ را برعکس داخل سینی بگذارید.

بعد نوک قیف را نازک قیچی نمایید و داخل طرح را با خمیر دکور پر کنید و بعد حدود ۱۵ تا ۲۰ دقیقه داخل فریزر بگذارید، تا سفت بشود، در این فاصله رولت شکلاتی را آماده نمایید.

برای درست کردن رولت شکلاتی سفیده و زرده تخم مرغ را جدا نمایید، بعد سفیده ها را کمی هم بزنید و سپس دو قاشق غذاخوری از شکر را به آن بیافزایید و خوب هم بزنید تا کاملا فرم بگیرد، و حالت فومی پیدا کند به صورتی که وقتی کاسه را برمی گردانید از آن نریزد.

بعد زرده ها را با باقیمانده شکر هم بزنید تا کرمی بشود و بعد در موقع هم زدن آبجوش را اضافه نمایید، بعد همزن را کنار بگذارید و سفیده ها را اضافه کرده و با لیسک مواد را دورانی هم بزنید پس از اینکه یکدست شد. 

مخلوط آرد و پودر کاکائو که سه بار الک شده به آن اضافه نمایید و دورانی مواد را مخلوط کنید، بیش از حد هم نزنید همین که یکدست شد کافی هست.

حالا مواد رولت را روی طرح که از فریزر درآوردید بریزید و در فر گرم شده و با دمای ۲۰۰ درجه ۸ تا ۱۰ دقیقه بگذارید تا بپزد، وقتی پخت از فر دربیاورید، رویش پودر قند الک نمایید.

یک کاغذ روغنی رویش بگذارید، بعد یک سینی یا توری سیمی روی کاغذ روغنی بگذارید و کیک را برگردانید، کاغذ روغنی را از روی طرح جدا کنید و مجددا سرجایش برگردانید.

رولت را دوباره برگردانید و با همان کاغذ روغنی که زیر طرح هست رول نمایید‌ و توی یک دستمال تمیز بپیچید، و یک توی یخچال ساعت بگذارید تا خنک بشود.

حالا خامه قنادی را از فریزر در بیاورید و دو سه ساعت بیرون  یخچال بگذارید تا باز بشود، بعد دو سه دقیقه با دور کند و بعد با دور تند هم بزنید تا فرم بگیرد و سفت بشود.

همین که سفت شود کافی هست، پس از خنک شدن رولت را باز کنید رویش خامه بمالید و همه جای کیک پخش کنید بعد آن را رول کنید، بهتر هست یک ساعت دوباره توی یخچال بماند، بعد  رولت طرح دار را برش زده سرو کنید.