طرز تهیه آلبالو پلو با مرغ

مواد لازم برای آلبالو پلو
برنج: ۴ لیوان
آلبالو: ۵۰۰ گرم
شکر: ۲۵۰ گرم
مرغ: ۱ عدد
پیاز: ۱ عدد
روغن و زعفران به مقدار لازم
نمک به مقدار کافی

مرحله اول:

برنج را قبل از پخت به مدت ۳۰ دقیقه در مقداری آب و نمک خیس دهید، سپس با چند لیوان آب و مقداری نمک داخل قابلمه بریزید و روی حرارت قرار دهید تا بجوشد، بعد با آب ولرم آبکشی کنید برنج را کمی دون تر از معمول بردارید، زمانی برنج را آبکشی می کنید دانه برنج را میان دو انگشت بفشارید، باید اطراف برنج نرم  و مغز آن کمی خام باشد.

مرحله دوم:

هسته آلبالوها را بگیرید و آلبالوها را داخل قابلمه بریزید و شکر را روی آلبالوها بریزید، یک ساعت صبر کنید تا آلبالو آب بیاندازد، قابلمه آلبالو و شکر را روی شعله متوسط قرار دهید، اجازه دهید ۱۰ دقیقه باهم بجوشند، سپس از روی حرارت بردارید تا رنگشان تیره نشود، آلبالوهای پخته را از صافی رد کنید سپس شربت آن را مجدد روی حرارت بگذارید تا بجوشد و کمی غلیظ شود، نیازی نیست شربت زیاد قوام بیاید.

مرحله سوم:

در این مرحله از تهیه آلبالو پلو، مرغ ها را با مقداری آب، چند قاشق روغن، پیاز، نمک و فلفل داخل قابلمه بریزید و روی حرارت قرار دهید تا بپزد و آب مرغ تقریباً تمام شود.

مرحله چهارم:

ته دیگ مقداری روغن بریزید و مقداری نان لواش یا سیب زمینی ته قابلمه بچینید، برنج آبکش شده و آلبالوهای پخته را لایه لایه روی هم بریزید، حرارت را زیاد کنید تا برنج شروع به بخار کردن کند، سپس دم کنی را بگذارید و حرارت را کم کنید و اجازه دهید برنج دم بکشد، در اواسط پخت برنج ۱ لیوان آب آلبالو را روی برنج بدهید.

برای درست کردن آلبالو پلو مجلسی با مرغ بهتر است، مقداری از برنج را با شربت آلبالو و مقداری از آن را با زعفران مخلوط کنید، به این ترتیب برای تزیین آلبالو پلو می توانید از برنج ساده، زعفرانی و آلبالویی استفاده کنید.

برای سرو آلبالو پلو را در ظرف بکشید و روی آن را با مرغ و آلبالویی که برای تزئین کنارگذاشته بودید و برنج زعفرانی تزئین کنید.

نکته های کلیدی تهیه آلبالو پلو با مرغ:

سعی کنید طوری هسته آلبالوها را بگیرید که ظاهرشان را حفظ کنند، به هیچ وجه به آلبالو آب اضافه نکنید، چون خودش موقع پخت مقدار زیادی آب پس می دهد.

یک کاسه کوچک از آلبالو ها را کناری بگذارید تا در زمان سرو غذا روی برنج را با ان تزئین کنید، برای برنج زعفرانی مقداری برنج سفید را با کمی زعفران دم شده و مقداری کره مخلوط کنید، پلو باید ۴۰ دقیقه تا یک ساعت دم بکشد.