طرز تهیه ساندویچ مرغ پنیری

مواد لازم:

سینه مرغ:یک عددی

هویج:1 عدد

فلفل دلمه ای:یک عدد

پیاز:یک عدد

ادویه کاری:به مقدار لازم

نمک،فلفل،زردچوبه:به مقدار لازم

روغن: به مقدار لازم

پنیر پیتزا: به مقدار لازم

نان باگت:4 عدد

سس مایونز:2 قاشق غذا خوری

سس خردل:1 قاشق غذا خوری

سس گوجه:1 قاشق غذا خوری

آب لیموی تازه:یگ قاشق غذا خوری

پودر پاپریکا:یک قاشق چای خوری

خیارشور:به مقدار لازم

قارچ: 8 عدد

طرز تهیه و دستور پخت:

مرحله اول تهیه ساندویچ مرغ پنیری:

ابتدا باید سینه مرغ مون رو پاک می کنیم و می شوریم و می زاریم تا آبش خشک بشه. بعد که آب مرغ کاملا رفت و خشک شد حالا اون رو ریز خورد می کنیم و می ذاریم تا بمونه.

فلفل دلمه ای مون رو می شوریم و نگینی خوردش می کنیم و می ذاریم تا بمونه. پیاز مون رو هم پوست می کنیم و نگینی خوردش می کنیم و می زاریم تا بمونه. خیار شور مون رو نواری برش می زنیم و می زاریم تا بمونه. هویج مون رو می شوریم و پوست می کنیم و با رنده درشت اون رو رنده می کنیم و می زاریم تا بمونه. داخل نون باگت ها مون رو خالی می کنیم و می زاریم تا بمونه.

قارچ ها مون رو می شوریم و پوست شون رو می کنیم و ورقه ای خورد شون می کنیم. خوب حالا واد اولیه مون کاملا حاضره حالا می ریم سراغ درست کردن ساندویچ لذیذ مون.

مرحله دوم تهیه ساندویچ مرغ پنیری:

در این مرحله یک ماهی تابه رو می ذاریم روی حرارت تا داغ بشه. وقتی که ماهی تابه مون خوب داغ شد حالا توی ماهی تابه کمی روغن می ریزیم و تا داغ بشه وقتی که روغن مون داغ شد حالا سینه های مرغ خورد شده رو بهش اضافه می کنیم و خوب تفت می دیم تا تغییر رنگ بده. وقتی که مرغ مون کمی تفت خورد و  تغییر رنگ داد حالا پیاز مون رو که نگینی خورد کردیم رو بهش اضافه می کنیم و تفت می دیم تا فقط کمی شفاف بشه و کمی تفت بخوره.

بعد هویج مون رو بهش اضافه می کنیم و تفت می دیم. همین طور فلفل دلمه ای های نگینی خورد شده مون رو بهش اضافه می کنیم و تفت می دیم. وقتی که مواد مون خوب تفت خورد و نرم شدن حالا قارچ های اسلایس شده رو بهش اضافه می کنیم و خوب هم می زنیم و تفت می دیم. حالا نمک و فلفل قرمز و پودر کاری و زرد چوبه مون رو بهش اضافه می کنیم و خوب هم می زنیم. اجازه می دیم تا آب به وجود اومده توی ماهی تابه خوب کشیده بشه و آبی باقی نمونه. آب مواد که کشیده شده حالا زیر حرارت رو خاموش می کنیم  می ذاریم تا بمونه.

مرحله سوم تهیه ساندویچ مرغ پنیری:

در این مرحله باید سس مخصوصمون رو درست کنیم. برای درست کردن سس ابتدا یه ظرف مناسب رو می یاریم و سس مایونز مون و سس خردل مون و سس گوجه مون رو توش می ریزیم و کمی آب لیمو ترش بهش اضافه می کنیم. کمی پودر پاپریکا بهش اضافه می کنیم. کمی هم فلفل سیاه بهش اضافه می کنیم و خوب ترکیب می کنیم تا مواد سس خوب ترکیب بشه. حالا سس مون آمادست.

مرحله چهارم تهیه ساندویچ مرغ پنیری:

از سس مون بر می داریم و داخل نون باگت ها مون رو خوب بهش آغشته می کنیم. چند برش خیار شور توش قرار می دیم و از مواد ساندویچ مون داخلش قرار می دیم. نون باگت رو اخل ظرف مناسب قرار می دیم. این کار رو برای همه نون باگت ها تکرار می کنیم. مقدار سس باقی مونده رو هم به بیرون نون باگت ها و مابین اون ها می مالیم تا سس مون تموم بشه و همه نون ها به خوبی به سس آغشته بشن.

در آخر پنیر پیتزا مون رو روش می ریزیم می تونید کم و یا زیاد بریزید. این کاملا سلیقه ای هست. حالا روی ساندویچ ها رو فویل می کشیم تا داخل فر نون ها مون خشک نشن. فر رو از قبل با دمای صد و هشتاد درجه سانتی گراد گرم می کنیم. وقتی که فر داغ شد حالا ساندویچ ها مون رو در طبقه پایین فر به مدت پانزده دقیقه قرار می دیم تا ساندویچ ها مون بپزه.

مرحله پنجم تهیه ساندویچ مرغ پنیری:

بعد از گذشت پانزده دقیقه حالا ظرف ساندویچ ها رو به مدت پنج دقیقه در طبقه بالای فر قرار می دیم و می زاریم تا  بمونه و روی پنیر ها کمی طلایی بشه. بعد از فر در می یاریم و توی ظرف مناسب می کشیم و سرو می کنیم.

می تونید اگر دوست داشتین که پنیر ها بیشتر طلایی بشه فویل رو در پنج دقیقه آخر از روی ظرف بردارید.