طرز تهیه شیرینی الماسی

آرد سفید: ۳ و ۱/۲ پیمانه

پودر قند: ۱ پیمانه

کره: ۲۰۰ گرم

تخم مرغ: ۱ عدد

پودر کاکائو: ۳ قاشق غذاخوری

شکر برای تزیین

وانیل: ۱/۴ قاشق چایخوری

شکلات تخته ای برای تزیین: ۱۰۰ گرم

کره یا روغن مایع برای تزیین: ۱ قاشق غذاخوری

حالا درباره روش پخت و حتی نگه داری این شیرینی صحبت کنیم، چون اگه شیرینی الماسی با دقت تهیه نشه ممکنه ترک بخوره یا کاملا وا بره، اگه فکر می کنین دوست دارین تهیه کردن یه شیرینی فوق العاده رو یاد بگیرین،با ما همراه باشید.

مرحله اول: ترکیب کره و پودر قند

یک کاسه بزرگ برداریدکره که به دمای محیط رسیده را به همراه پودر قند و یا پودر شکر در آن بریزید، به کمک همزن برقی، کره و پودر قند را تا حدی مخلوط کنید که یک دست و کرم رنگ شود، حدود ۷ تا ۹ دقیقه کافی است، در صورت نیاز قبل از این مرحله پودر قند را الک کنید، اگر هم زدن کره برایتان سخت است می توانید آن را به تکه های کوچک تر برش دهید.

مرحله دوم: مخلوط کردن تخم مرغ و وانیلی

یک عدد تخم مرغ را بشکنید و در کاسه محتوی کره و پودر قند بریزید، سپس یک چهارم قاشق چایخوری وانیل را اضافه کنید. حدودا ۳ تا ۴ دقیقه مواد را با همزن برقی بهم بزنید.

مرحله سوم: افزودن پودر کاکائو به مواد شیرینی الماسی

پودر کاکائو را به مواد شیرینی اضافه کنید در این مرحله باید به رنگ کاکائویی دلخواهتان برسید، معمولا سه قاشق غذاخوری پودر کاکائو کافی است، بیشتر از این مقدار کاکائو، ممکن است شیرینی را تلخ کند، حالا مواد را خوب بهم بزنید تا پودر کاکائو کاملا با مواد دیگر ترکیب شود.

مرحله چهارم: اضافه کردن آرد

در این مرحله از تهیه شیرینی الماسی خانگی نوبت به اضافه کردن آرد می رسد، آرد را الک کنید و کم کم به مواد اضافه کنید، در این مرحله نیازی نیست تمام سه و نیم پیمانه آرد را در شیرینی بریزید، هر بار کمی آرد اضافه کنید و در بافت خمیرتان دقت کنید، هر وقت خمیر به حالتی رسید که نه خیلی خشک، نه خیلی نرم بود و به دست نمی چسبید، خوب است، دیگر نباید به آن آرد بزنید آرد زیاد باعث ترک خوردن شیرینی شده و آرد کم باعث می شود شیرینی هنگام پخت از هم باز بشود، پس این قسمت را با دقت کامل انجام دهید.

مرحله پنجم: شکل دهی به خمیر

خمیر را کمی بهم بزنید که آرد کاملا در بافت شیرینی مخلوط شود، زیاد ورز دادن خمیر باعث می شود خمیر شیرینی روغن پس بدهد و شیرینی را خراب می کند، یک قاشق غذاخوری از خمیر بردارید و کف دستتان بگذارید، آن را با دست گلوله کنید سپس تمام خمیر را به شکل گلوله های هم اندازه درآورید.

مرحله ششم: تزیین شیرینی الماسی با شکر

شکر را در یک کاسه بریزید، شیرینی ها را در شکر بغلتانید تا کاملا با آن پوشانده شوند.

مرحله هفتم: شکل دهی به حفره

به کمک انتهای یک چاقو، سر انگشت یا هر وسیله ای که کمی گرد است، وسط خمیر شیرینی یک حفره کوچک ایجاد کنید، دقت داشته باشید که نباید حفره خیلی عمیق باشد و طرف دیگر خمیر را خراب کند، این کار را برای تمام خمیر شیرینی الماسی تکرار کنید.

مرحله هشتم: پختن در فر

فر را از چند دقیقه قبل روشن کنید تا گرم شود. سینی فر را چرب کنید، روی آن کاغذ روغنی قرار دهید،شیرینی ها را با فاصله از هم در سینی فر بچینیدحالا سینی را در فر بگذارید، شیرینی الماسی برای پخت به دمای ۱۷۰ تا ۱۸۰ درجه سانتی گراد و ۱۰ تا ۱۵ دقیقه زمان نیاز دارد.

مرحله نهم: خنک شدن شیرینی ها

شیرینی را از فر خارج کنید در ابتدا شیرینی خیلی نرم است نگران نباشید شیرینی پخته شده است، آن را در کناری بگذارید تا کاملا خنک شود بعد ادامه مراحل را انجام دهید.

مرحله دهم: تزیین شیرینی

می توانید مقداری شکلات تخته ای را ذوب کنیدبرای تزیین با شکلات ذوب شده؛ حدود: ۱۰۰ گرم شکلات تخته ای تلخ یا نیمه شیرین را به روش بن ماری ذوب کنید،آن را با یک قاشق غذاخوری کره یا روغن مایع ترکیب کنید،سپس در قیف یا ماسوره مناسب بریزید و حفره های شیرینی ها را با شکلات پر کنید،اگر تمایل داشته باشید می توانید روی شکلات ذوب شده؛ ترافل رنگی یا پرک بادام، کنجد و … بریزید، توجه کنید موقع پر کردن شیرینی ها، بهتر است کاملا خنک شده باشند.

نکات کلیدی تهیه شیرینی الماسی:

این شیرینی را می توان با کره، روغن جامد، کره مارگارین و یا روغن صاف قنادی هم تهیه کرد، در صورتی که می خواهید شیرینی شما ماندگاری بیشتری داشته باشد، بهتر است از روغن صاف قنادی یا روغن جامد استفاده کنید.

شیرینی الماسی خانگی را در ظرف در بسته و در محل خشک و خنک نگه داری کنید.

اگر به مواد اولیه به جای پودر کاکائو مقداری رنگ خوراکی اضافه کنید، می توانید این شیرینی را به رنگ های متنوعی داشته باشید.