بستنی فرانسوی یا کاستارد وانیلیِ یخی

بستنی فرانسوی، کاستارد یخی، کاستارد وانیلی اسمش هر چه باشد، باید اعتراف کنم که از آن دسرهای دلبر است که اگر برای مهمانهایتان تهیه کنید، تا ابد در خاطر آنها به عنوان یک کدبانو و میزبان خود در ذهنشان باقی می مانید.

مواد لازم برای: ۴ نفر
زرده تخم مرغ بزرگ: ۵ عدد
شکر سفید: ۲/۳ پیمانه
نمک: نصف قاشق چایخوری
شیر: ۱ پیمانه
خامه ی غلیظ: ۲  پیمانه
عصاره وانیل: ۱/۲ قاشف چایخوری

طرز تهیه:

۳ ساعت و چهل دقیقه زمان لازم دارید:

شکر و زرده های تخم مرغ را آنقدر به هم بزنید تا حالتی کرمی پیدا کنند.

شیر و خامه را روی حرارت متوسط قرار دهید و گهگاهی هم بزنید، این مخلوط را تا جایی روی حرارت بگذارید که جوش کمی بخورد، یعنی در حد چند حباب کوچک! و از روی حرارت بردارید.

مخلوط شیر و خامه ی داغ را کم کم، مثلاً در سه مرحله به زرده و شکر اضافه کنید و هر مرحله هم بزنید (این کار باعث جلوگیری از پخته شدن و بد طعم شدن زرده ها می شود).

عصاره ی وانیل را هم اضافه نموده و خوب هم بزنید و اجازه دهید کاملا خنک شوند، (می توانید ظرف حاوی مخلوط را داخل کاسه ی آب و یخ قرار دهید).

وقتی محلول سرد شد، آن را داخل یک پارچ ریخته، رویش را پوشانده و در یخچال قرار دهید تا سردِ سرد شود.

مخلوط را داخل دستگاه بستنی ساز بریزید و طبق دستور کارخانه ی سازنده دستگاه را راه اندازی کنید، وقتی کاستارد به قوام و غلظت مناسب رسید، یعنی باید دستگاه را خاموش کنید.

کاستارد را فوراً به یک ظرف پلاستیکی منتقل نموده و روی کاستارد یک لایه پلاستیک قرار دهید، سپس در ظرف را ببندید و برای حداقل ۳ ساعت داخل فریزر قرار داده و سپس سرو کنید.