سبزیجات چربی سوز سریع چربی شکم

9 سبزیجات چربی سوز سریع چربی شکم

سبزیجات چربی سوز سریع چربی شکم : چربی شکمی نه تنها ظاهر خوبی ندارد بلکه به خود پنداره و اعتماد به نفس شما نیز آسیب می رساند. علاوه بر این برای سلامت شما نیز مضر است.

بعضی تحقیقات علمی به چربی شکمی بعنوان علامت ریسک دیابت، بیماری های قلبی و دیگر مشکلات اشاره کرده اند.

چربی سوز سریع شکم

بسیاری از مردم تلاش از شرّ چربی اضافه ای که شکم آنها را ترک نمی کند خلاص شوند و در عین حال سبک زندگی ما هر چه بیشتری بصورت نشسته در میاید که این باعث افزایش هز چه بیشتر اندازه دور کمر می شود.

اما خلاص شدن از چربی شکمی آن قدرها فقط با دراز نشست همه روزه امکان پذیر نیست، بلکه به تغذیه شما نیز مربوط است.

نکته مهم

بعضی غذاهای سالم هستند که دارای قدرت آب کردن چربی شکمی هستند و مصرف این غذاها به شما در آب کردن چربی شکم و رسیدن به به هدفتان به صورت طبیعی کمک می کند. بیشتر این غذاها دارای آنتی اکسیدان قوی هستند که به ارتقاء سلامتِ کلی شما میز کمک می کنند.

سبزیجات و میوه ها دارای فیبر بالاهستند

و مواد مغذی بالا مانند مواد معدنی و ویتامین هایی هستند که به بهبود سوخت و ساز بدن شما و در نتیجه آب شدن چربی شکم کمک می کند.

شامل کردن آنها در رژیم نه تنها به کاهش وزن شما کمک می کند بلکه به شما همرعمر طولانی همراه با سلاتی میدهد.

عبارت “شکم ها در آشپزخانه ساخته می شوند”

مبالغه نیست و انتخاب این سبزیجات در رژیم شما به رسیدن سریعتر به هدفتان کمک می کند.

1.اسفناج و دیگر سبزیجات برگ دار

اسفناج و دیگر سبزیجات برگ دار مانند کلم، کاهو و غیره برای سوزاندن چربی شکم عالی هستند و بسیار نیز مغذی هستند. بعضی مطالعات در مورد قابلیت چربی سوزی اسفناج انجام شده .

و این سبزی سالم در صدر فهرست چربی سوزی قرار گرفت اضافه کردن مقدار کمی اسفناج پخته شده یا خرد شده به صبحانه یا ناهار بدن شما را به مسیر چربی سوزی می اورد.

2)قارچ هم مورد علاقه گیاهخواران هستند

قارچ ها خوشمزه هستند و هم مورد علاقه گیاهخواران هستند هم غیر گیاهخواران. به تازگی به جزئی از قهوه ها تبدیل شده اند که باعث افزایش ارزش تغذیه ای قهوه میشود. قارچ ها کاهش وزن و چربی سوزی را با تنظیم سطوح گلوکوز در خون سرعت میدهند.

سبزیجات چربی سوز سریع چربی شکم چه امتیازات دیگری دارد؟

 انها غنی از پروتئین هستند و سوخت و ساز بدن را افرایش میدهند که منجر به چربی سوزی میشود.

گل کلم و بروکلی :

علاوه بر فیبر بالا و مواد و معدنی و ویتامین،شامل مواد فیتوشیمیایی است که چربی سوزی را در بدن افزایش میدهند. همین ویژگی در مورد گل کلم نیز صادق است.

علاوه بر خاصی سیر کنندگی، آنها با ورم نیز مقابله میکنند و شامل سولفورفان گیامغذی( فیتو نوتیرنت) هستند و مقدار زیادی نیز آهن و ویتامین سی دارند.

مقالات مرتبط

4).خاصیت چربی سوزی فلفل قرم

بسیاری از سالم خوران حرفه ای روی خاصیت چربی سوزی فلفل قرمز قسم می خورند. تحقیقات اخیر نشان میدهد که حرارت ایجاد شدن در اثر مصرف فلفل به مصرف کالری کمک کرده.

و لایه های چربی در بدن را اکسید می کند اما اگر از سوختن با فلفل قرمز خوشتان نمی اید می توانید فلفل غیر تند مصرف کنید، آنها نیز بدلیل دارا بودن ماده کاپسائیسین به چربی سوزی کمک می کنند.

  5)کدو با کالری پایین و فیبر بالا

یکی از بهترین سبزیجات برای کاهش وزن هستند. چه آن را خورد کنید و در سالاد بریزید، چه پودر آن را در اسموتی و نوشیدنی های سبزیجات بریزید ، کدو میتواند سریعتر شما را به هدف برساند.

6) هویج ها یکی از بهترین سبزیجات

که می توانند در رژیم کاهش وزن شما شامل شوند. هویج سرشار از فیبرهای قابل حل و غیر قابل حل است و از این رو انتخاب خوبی برای کاهش وزن هستند.

آن را با میوه ها و سبزی های دیگر مخلوط کنید و یک ترکیب مغذی و چربی سوز درست کنید و یا آن را با گوشت خود سرخ کنید تا جادوی این سبزی را روی خود مشاهده کنید.

7)لوبیاها یکی از سالم ترین غذاهایی هستند : 

که می توانیدمصرف کنید اما آنها در سوزاندن چربی شکم نیز عالی هستند زیرا سرشار از فیبر قابل حل هستند که با التهابی که منجر به جمع شدن چربی در شکم میشود میجنگد. بعضی از تحقیقات مصرف لوبیا را به کاهش ریسک چاقی نسبت می دهند.

خیار برای سم زدایی از بدن

خیار برای سم زدایی از بدن مفید هستند و بدلیل حضور آب و فیبر شما را سیر می کنند. نیاز به خوردن بیشتر و مداوم را حذف می کنند. آنها همیشه در آب میوه های چربی سوز مورد استفاده قرار میگیرند زیرا دارای کالری پایین بوده و میتوانند بعنوان یک میان وعده سالم و اسنک مورد استفاده قرار گیرند..

ورزش کردن:

در عین حال، ورزش کردن بدون حفظ رژیم مناسب هیچ تغییری در شما ایجاد نمی کند. همچنین باید سطج استرس خود را کاهش دهید،خواب کافی داشته باشید و آب کافی بخورید و مرتبا مورد چکاپ از لحاظ تعادل هورمونی قرار گیرید تا چربی شکم را کاهش داده و آن را حذف کنید.

امتیاز کاربران: 4.65 ( 1 رای)
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا