طرز تهیه شیرینی نارگیلی

مواد لازم برای شیرینی نارگیلی:

سفیده تخم مرغ: ۴ عدد از تخم مرغ کوچک و یا ۱۲۵ گرم
پودر نارگیل: ۱۲۵ گرم
شکر: ۱ پیمانه سر پر
روغن مایع: ۲۵ گرم یا ۲ قاشق غذاخوری
سرکه یا آب لیمو: ۱ قاشق غذاخوری
پودر پسته برای تزیین: به میزان لازم

داخل ظرف تفلون یا هر ظرف نچسب دیگری سفیده تخم مرغ را با پودر نارگیل مخلوط کنید و بعد به آن شکر و روغن مایع را اضافه کنید و خوب هم بزنید تا ترکیب کنید.

ظرف را روی حرارت ملایم قرار دهید و با قاشق چوبی مواد را مرتب هم بزنید به صورتی که به مرحله جوش نرسد ولی اگر دستمان را روی مواد قرار دهیم دستمان بسوزد.

که به این مرحله داغ زدن می گو یند و باید با دقت انجام شود، بعد از ۵ تا ۶ دقیقه هم زدن مواد ترکیب شده، آن را از روی حرارت برمیداریم و بلافاصله سرکه یا آب لیمو را به آن اضافه می کنیم و خوب هم میزنیم، اجازه دهید ۵ تا ۱۰ دقیقه مواد از حرارت بیفتند و خنک تر شوند.

سینی فر را با کاغذ روغنی بپوشانید:

سینی فر را با کاغذ روغنی بپوشانید و مواد شیرینی را که از حرارت افتاد داخل قیف با ماسوره ساده بزرگ بریزید و برای راحتی این کار ماسوره را داخل یک لیوان کشیده و بلند قرار دهید و مایه شیرینی را داخل ماسوره بریزید.

با فشار قیف مایه شیرینی ها را با فاصله در سینی فر بچینید و روی آن را با پودر پسته تزیین کنید و در فر گرم شده با حرارت ۱۹۰ تا ۲۰۰ درجه سانتی گراد به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه قرار دهید به طوری که یک حاله طلایی رنگ در زیر شیرینی مشاهده شود، در این فاصله نباید در فر را باز کرد چون پف شیرینی می خوابد و شیرینی آماده شده را می توان در ظرف دربسته به مدت یکماه در یخچال نگهداری کنید.

نکته برای درست کردن شیرینی نارگیلی :

اگر شیرینی به کاغذ روغنی چسبید یک دستمال یا حوله را مرطوب کنید و از پشت زیر شیرینی ها بکشید تا شیرینی ها به راحتی از کاغذ جدا شوند.

نوع سرکه و یا رنگ آن فرقی نمیکند و ریختن سرکه یا آبلیمو فقط برای تثبت نگه داشتن رنگ سفید شیرینی بکار می رود.

در این شیرینی حتما از شکر استفاده شود و پودر قند یا چیز دیگری جایگزین نشود.

شیرینی نارگیلی خانگی:
نکات تکمیلی در مورد شیرینی نارگیلی:

زمان آماده سازی مواد اولیه و مایحتاج آن حدودا ۱۰دقیقه.
و زمان پخت و انتظار آن در حدود ۱۰دقیقه می باشد.
شیرینی نارگیلی را می توانید در وعده میان وعده – دسر – سرو کنید.
توجه نمایید مقدار مواد اولیه و دستور تهیه برای ۱۰ نفر مناسب می باشد.